پالتو از مهم‌ترین لباس‌های زمستانی است که بسیاری از زنان خرید آن را یک چالش در فصل زمستان می‌دانند. انتخاب نوع پارچه، الگو و طرح پالتو مهم‌ترین نکاتی هستند که هنگام خرید پالتو باید به آن‌ها توجه کنید. در اینجا به نکات مهمی اشاره‌شده است که مطمئناً به شما در انتخاب انواع پالتو زنانه مناسب کمک می‌کنند.

آشنایی با انواع پالتو زنانه

پالتو خزدار

یک کت یا پالتو خزدار را برای فصل سرما در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید کت شما موردتوجه قرار گیرد و شیک به نظر بیاید، قطعاً انتخاب مدل خز می‌تواند گزینه خوبی برای این منظور باشد. خز مصنوعی به‌اندازه خز طبیعی می‌تواند زیبا به نظر برسد. بنابراین از انتخاب خز مصنوعی ارزان‌قیمت نگران نباشید. اگر نمی‌خواهید کت یا پالتو شما کاملاً از خز طبیعی یا خز مصنوعی پوشیده شده باشد، به دنبال گزینه‌ای بگردید که فقط در امتداد یقه، سرآستین‌ها یا لبه کت دارای خز باشد. برای یک سبک کت یا پالتو لاکچری، کت خز با رنگ صورتی، آبی یا قرمز پررنگ را به‌جای رنگ مشکی یا قهوه‌ای معمولی انتخاب کنید.

پالتو گلدوزی شده

برای متمایز نشان دادن استایل خود به دنبال پالتو یا کت گلدوزی شده باشید. اگر کت کامل گلدوزی شده سبک موردعلاقه شما نیست، یک کت تکه‌دوزی شده را انتخاب کنید. همچنین گلدوزی در بخش‌های مختلف پالتو یک گزینه ایده آل است که هنوز هم می‌تواند یک سبک زیبا را ارائه دهد. گلدوزی تکه‌ای شامل ایجاد طرح روی پارچه با نخ است که اغلب الگوهای ظریفی دارند و به قسمت‌های کناری، پایین، جیب‌ها و سرآستین‌های کت یا پالتو اضافه می‌شوند. شما می‌توانید انواع کت‌ها با طرح‌های گلدوزی شده را در بازار پیدا کنید که از پارچه‌های کاملاً انتزاعی مانند الگو استفاده می‌کنند. هنگام انتخاب کت گلدوزی شده نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • برای یک کت فرم ظریف، به دنبال سبکی باشید که فقط در قسمت‌های خاص مانند برگردان یا خط سجاف طرح‌های گلدوزی شده داشته باشد.
  • اگر می‌خواهید بالاتنه خود را برجسته‌تر نشان دهید، یک کت با طرح‌های تمام گلدوزی شده انتخاب کنید.
  • بیشتر مانتوهای گلدوزی شده مشکی هستند و از نخ‌هایی بارنگ‌های روشن‌تر استفاده می‌کنند که در تضاد با رنگ تیره پارچه هستند. بااین‌وجود می‌توانید کت‌های گلدوزی شده سفید با نخ رنگی یا پالتو با رنگ‌های جسورانه‌تر مانند قرمز را که دارای گلدوزی مشکی هستند، پیدا کنید.

کت تزئین شده

 اگر کت به رنگ سنتی مانند مشکی یا زغالی را ترجیح می‌دهید، بازهم می‌توانید با انتخاب سبکی که دارای تزئینات باشد، استایل خاصی ارائه دهید. به دنبال کت با گل‌میخ‌های فلزی، دکمه‌های بدلیجات بزرگ یا سنگ و پولک باشید. اگر کت مدل‌دار ظریف‌تری می‌خواهید، کت یا پالتویی را انتخاب کنید که فقط در یک قسمت محدود دارای تزئینات باشد. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید یک کت با گل‌میخ‌های فلزی روی شانه‌ها یا دامن پالتو را انتخاب کنید.

کت تزیین شده

در هنگام تهیه پالتو و بارانی توجه داشته باشید که هر چه لباس ساده‌تری انتخاب کنید می‌توانید آن را در مدت زمان طولانی‌تر و در هر موقعیتی استفاده کنید. پالتوهای طرح دار و خزدار برای مراسم و موقعیت‌های خاص و استایل‌های منحصر به فرد کاربرد دارند. این در حالی است که لباس‌های کلاسیک بارها قابل استفاده بوده و در هر موقعیتی کاربردی، جذاب و شیک هستند. برای تهیه انواع لباس از سایت فروشگاه تیمچه مارکت اینجا را کلیک کنید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت