برای تشکیل یک استایل جذاب، باید فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم‌ترین این موارد انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست شماست. در هر سال طراحان لباس رنگی را به عنوان رنگ سال در نظر می‌گیرند. به همین دلیل افراد بسیاری این رنگ را برای لباس‌های خود انتخاب می‌کنند. اما توصیه می‌شود پیش از انتخاب رنگ سال برای لباس‌های خود، به تناسب آن با پوست خود توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین استایل را بسازید. در این مقاله رنگ لباس متناسب با پوست‌های مختلف را بررسی کرده‌ایم. برای تهیه انواع لباس و زیورآلات زنانه به سایت فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت مراجعه نمایید.

رنگ لباس متناسب با پوست سفید

رنگ‌ پوست سفید و روشن به لباس‌هایی با رنگ‌های گرم‌تر نیاز دارد. پوشیدن رنگ‌های روشن باعث می‌شود چهره شما بی روح و خسته  به نظر برسد. بنابراین بهتر است به هیچ وجه از لباس‌هایی با رنگ خنثی به خصوص برای قسمت بالاتنه و روسری استفاده نکنید.

چند رنگ لباس متناسب با پوست سفید را در ادامه نام برده‌ایم.

  • طیف رنگی قهوه‌ای.
  • طیف رنگی قرمز و زرشکی.
  • سبز پررنگ.
  • آبی‌های تیره مانند آبی نفتی.
  • سورمه‌ای.
  • خاکستری تیره.

به یاد داشته باشید که همیشه رنگ‌هایی که جلوه بیشتری دارند برای لباس‌های خود انتخاب کنید. رنگ‌های طبیعی و پاستلی، برای نوع پوست شما مناسب نیستند.

انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست سبزه، گندمی و زیتونی

تیرگی پوست دارای درجه‌های متفاوتی است. حد میانه‌ی پوست سفید و سیاه را سبزه به حساب می‌آوریم. اما این رنگ پوست خود شامل چند تناژ متفاوت است. رنگ پوست این افراد گرم است. بنابراین اگر از رنگ‌های خیلی تیره استفاده کنند، چهره آن‌ها گرفته و غمگین به نظر می‌رسد.

قدرت انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست سبزه بیشتر است. چرا که تقریبا تمام رنگ‌ها با پوست آن‌ها هماهنگ است. اما بهتر است در فصل‌های گرم از رنگ‌های خنثی و پاستلی استفاده کنند. همچنین در فصل‌های سرد بهتر است به سراغ لباس‌هایی با رنگ گرم‌تر بروند. البته پوشیدن برخی از رنگ‌ها به این افراد توصیه نمی‌شود. از آنجایی که در چهره آن‌ها تناژ رنگی سبز و زرد دیده می‌شود، بهتر است از پوشیدن لباس‌هایی در طیف این دو رنگ خودداری کنند. به عنوان مثال دو رنگ خردلی و سبز پسته‌ای معمولا با چهره افراد سبزه هماهنگ نمی‌شود.

یک استایل جذاب برای پوست سبزه، ترکیب یک لباس با رنگ تیره و یک لباس با رنگ روشن است. توصیه می‌شود از لباس تیره برای پایین تنه و از لباس روشن برای بالاتنه استفاده کنید. می‌توانید اکسسوری‌ها را نیز از رنگ‌های مکمل انتخاب کنید. البته مراقب باشید استایل شما بیش از حد رنگارنگ نشود.

رنگ لباس متناسب با پوست تیره

 رنگ پوست ایرانی‌ها کم‌تر به تیره می‌رسد. البته افرادی که در جنوب زندگی می‌کنند، ممکن است از این رنگ پوست جذاب برخوردار باشند. رنگ‌های تیره نیازی به برنزه ندارند و حتی آفتاب سوخته هم نمی‌شوند. آن‌ها می‌توانند رنگ‌های مختلفی برای استایل خود انتخاب کنند. البته استفاده از لباس‌های خیلی تیره در استایل باعث می‌شود شبیه به یک شبح مشکی به نظر برسند! علاوه بر رنگ‌های تیره بهتر است از لباس‌هایی که بیش از حد با پوست شما هماهنگ هستند نیز خودداری کنید. به عنوان مثال رنگ قهوه‌ای در چهره شما دیده می‌شود. بنابراین پوشیدن یک ست شکلاتی هر چقدر هم که شیک باشد، استایل مناسبی برای شما نخواهد بود. این موضوع تنها نکته‌ای است که باید در انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست خود به آن توجه کنید.

اگر رنگ‌های خیلی روشن و جلوه دار را برای بخشی از استایل خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است برای بخش دیگر از رنگ‌های خنثی و حتی تیره استفاده کنید. به عنوان مثال ست کردن یک شلوار مشکی با بلوزهای رنگ‌های گرم می‌تواند انتخاب خوبی برای این افراد باشد. افرادی که رنگ پوست تیره دارند به راحتی می‌توانند با استفاده از تضاد میان رنگ‌ها بهترین استایل را برای خود ایجاد کنند.

دسته بندی دیگری برای رنگ‌های پوست

در قسمت‌های قبلی به رنگ لباس متناسب با پوست‌های مختلف اشاره کردیم. اما رنگ پوست را می‌توان به سه نوع خنثی، سرد و گرم نیز دسته بندی کرد. بهتر است علاوه بر توجه به میزان تیرگی و روشنی پوست خود، به سرد یا گرم بودن آن نیز توجه داشته باشید.

رنگ لباس متناسب با پوست‌های سرد

اگر رگ‌های پوست شما آبی رنگ است و پوست شما هیچوقت گلگون نمی‌شود، یعنی پوست سردی دارید. این موضوع ارتباطی به میزان تیرگی و روشنی پوست ندارد. رنگ لباس متناسب با پوست سرد، تناژهای گرم‌تر است. رنگ‌های سرخ، صورتی گرم، آبی روشن و بنفش انتخاب خوبی برای این افراد به شمار می‌روند. افرادی که پوست سرد دارند، باید از پوشیدن لباس‌های بدون طرح با رنگ روشن خودداری کنند.

لباس‌های مناسب برای پوست‌های گرم

اگر رگ‌های شما سبز رنگ است و پوستتان به راحتی هنگام گرما گلگون می‌شود، شما رنگ پوست گرمی دارید. این افراد تقریبا می‌توانند همه نوع لباسی را بپوشند. رنگ‌های طبیعی بهترین رنگ لباس متناسب با پوست برای این افراد به شمار می‌روند. رنگ‌های آبی کبود یا بنفش تیره انتخاب مناسبی برای شما نیستند. بهتر است به سراغ رنگ‌های طلایی، گلبهی، صورتی ملیح و کرمی انتخاب‌های مناسبی برای شما محسوب می‌شوند.

رنگ لباس متناسب با پوست خنثی

اگر تشخیص رنگ رگ‌های پوستی برای شما سخت است یا رنگ‌ آن‌ها گاهی آبی و گاهی سبز است، شما پوست خنثی دارید. رنگ‌های خنثی و ملایم بهترین انتخاب برای این افراد به شمار می‌روند. استفاده از رنگ‌های خیلی با چهره این افراد هماهنگ نمی‌شود. بنابراین بهتر است از آن‌ها استفاده نکنند یا در صورت استفاده به کمک سایر قسمت‌های استایل، آن را به تعادل برسانند.

 

ممکن است با مقایسه رنگ لباس متناسب با پوست با توجه به میزان تیرگی و روشنی و سردی و گرمی به تناقض‌هایی رسیده باشید. به عنوان مثال توصیه کردیم که افراد با رنگ پوست سبزه از لباس‌های با رنگ گرم استفاده نکنند. اما در قسمت بعدی توصیه شد که افراد با پوست‌های سرد رنگ‌های گرم را در استایل خود به کار ببرند. بهتر است از وجه مشترک‌های بین دو دسته بندی انجام شده استفاده کنید تا بتوانید بهترین رنگ لباس متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. البته همه ما بعد از چند بار انتخاب لباس‌های مختلف می‌توانیم رنگ متناسب با پوست خود را شناسایی کنیم و از رنگ‌هایی که برای پوست ما مناسب نیستند آگاه شویم.