ناخن‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ظاهر یک خانم هستند، به همین دلیل رسیدگی به ناخن‌ها بسیار بااهمیت است، به حدی که حتی اگر یک لباسِ گران‌قیمت به تن کنید تا زمانی که ناخن‌های نامرتبی داشته باشید، ظاهری شیک و زیبا نخواهید داشت. البته باوجود بیماری کرونا بهتر است تا جای ممکن به آرایشگاه‌ها مراجعه نکنید و کارهای مربوط به زیبایی را در خانه انجام دهید که دچار بیماری نشوید. اگر زمان کافی برای رسیدگی کامل به ناخن‌هایتان را ندارید یا می‌خواهید در مراسمِ خاصی شرکت کنید، استفاده از ناخن مصنوعی ساده‌ترین روش است. در این مقاله نحوه استفاده از ناخن مصنوعی را برایتان شرح می‌دهیم.

پیدا کردن اندازه مناسب

ناخن‌های مصنوعی انواع مختلفی دارند، ممکن است طرح‌دار و یا ساده باشند. برخی از آن‌ها مناسب دست‌هایی با ناخنِ کوچک هستند و برخی از آن‌ها برای انگشتانِ کوچک طراحی‌شده‌اند. درنتیجه باید اندازه‌ی ناخن مصنوعی مناسب انگشتان خود را پیدا کرده و آن‌ها را به ترتیبِ اندازه کنار هم قرار دهید تا در هنگام چسباندن ناخن‌ها سردرگم نشوید.

آماده کردن دست‌ها

ابتدا اگر ناخن‌هایتان لاک دارند، آن‌ها را پاک کنید و دست‌هایتان را به‌خوبی بشویید تا دچار هرگونه عفونت و بیماری پوستی نشوید. سپس روی سطح ناخن را با الکل پاک کنید. این کار چربی موجود روی سطح ناخن را پاک می‌کند و ماندگاری ناخن مصنوعی را روی دست بیشتر می‌نماید. ناخن‌های اصلی خود را تا جایی که ممکن است کوتاه کنید و پوستِ اضافه‌ی گوشه‌های ناخن را با یک گوشه‌گیر بگیرید.

شکل دادن به ناخن مصنوعی

با توجه به سلیقه شخصی خودتان و به وسیله ناخن‌گیر، میزان انحنای ناخن و بلندی آن را تعیین کنید. انحنای ناخن به شکل انگشتان دست بستگی دارد. اگر انگشتان کشیده‌ای دارید می‌توانید از ناخن‌های صاف و بدون انحنا استفاده کنید. اگر انگشتانتان کوتاه است انحنای بیشتر، دست‌هایتان را زیباتر نشان می‌دهد. اگر قسمت پایین ناخن مصنوعی با شکل ناخن شما متفاوت بود، با استفاده از سوهان آن را به فرم مناسب شکل دهید.

نحوه گذاشتن ناخن‌ها

از چسب مخصوص ناخن استفاده کنید و مقداری از آن را به ناخن اصلی خودتان بزنید و پخش کنید. ناخن مصنوعی را روی ناخن خود قرار داده و آن را به‌آرامی به سمت پایین فشار دهید. دقت کنید که کناره‌های ناخن مصنوعی از ناخن اصلی هیچ فاصله‌ای نداشته باشد. این کار را روی تک‌تک انگشتان تکرار کنید و کمی صبر کنید تا چسب به‌طور کامل خشک شود. در این مرحله اگر شکل نهایی ناخن‌ها مطابق سلیقه شما نبود می‌توانید به‌وسیله سوهان ناخن به‌آرامی آن را شکل دهید.

طراحی روی ناخن

اگر شکل نهایی ناخن آن‌طور که شما انتظار داشتید نبود با استفاده از لاک و انواع ابزار و وسایل طراحی روی ناخن، رنگ و طرح آن را تغییر دهید. می‌توانید از نمونه‌ عکس‌های موجود در اینترنت برای طراحی خاص و زیبا استفاده کنید.

مرحله نهایی

به دلیل اهمیت پاکیزگی دست‌ها فراموش نکنید که پس از اتمامِ کار نیز دوباره دست‌هایتان را به‌خوبی بشویید. در این مرحله استفاده از یک کرم دست مرطوب‌کننده علاوه بر مراقبت از پوست دست، زیبایی انگشتان شما را چند برابر خواهد کرد.

نگهداری از ناخن مصنوعی

زمانی که ناخن مصنوعی را به ناخن‌های خود چسباندید، باید روزانه از آن‌ها مراقبت کنید تا سر جای خود باقی بمانند. هرروز صبح مطمئن شوید که همچنان چسب محکم است و اگر یکی از ناخن‌ها در حال افتادن بود به‌سرعت از چسب در زیر آن استفاده کرده و آن را محکم کنید. با این روش احتمال اینکه در طول روز ناخن‌هایتان بیافتند کمتر می‌شود.

برداشتن ناخن مصنوعی

از کندن ناخن مصنوعی با دست و هر وسیله دیگری خودداری کنید زیرا این کار به بافت ناخن شما آسیب جدی خواهد زد. با غوطه‌ور کردن انگشت داخل مایع لاک پاک‌کن یا استون، ناخنِ مصنوعی به‌راحتی جدا می‌شود. درنهایت زمانی که ناخن‌ها را برداشتید برای اطمینان از سلامت ناخن خودتان می‌توانید از یک محلول تقویت‌کننده و آب‌رسان مخصوص استفاده کنید.

با رعایت موارد توضیح داده‌شده به‌راحتی می‌توانید از ناخن مصنوعی استفاده کرده و بدون صرف هزینه زیاد و بی‌هیچ آسیبی ناخن‌هایی زیبا داشته باشید. برای خرید لاک‌های باکیفیت و متنوع از برندهای اروپایی پوپا، سیاته و لُتی و انواع کیت، سوهان ناخن و لاک پاک‌کن از سایت فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت اینجا را کلیک کنید.

تهیه و ترجمه: ملیکا حضوری