لباس‌های زمستانه انواع مختلفی دارند. به همین دلیل می‌توان استایل‌های بسیار متفاوتی با آن‌ها ساخت. کاپشن‌ها و پالتوها هر کدام در مدل‌های متنوع و با استفاده از انواع مختلف پارچه طراحی و تولید می‌شوند. این موضوع به ایجاد استایل‌های منحصر به فرد متناسب با اندام، چهره و سلیقه شما کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم انواع مختلف لباس‌های گرم زنانه را به شما معرفی کنیم و نکاتی در مورد ست کردن آن‌ها صحبت کنیم.

کاپشن پافر

این مدل جزو جدیدترین مدل‌های موجود در بازار است. به کاپشن‌هایی که آستین ندارند، شبیه به جلیقه و بلند هستند، پافر می‌گویند. پافرها می‌توانند جذاب‌ترین استایل اسپرت زمستانی را ایجاد کنند. آن‌ها معمولا به صورت بادگیر طراحی می‌شوند و گرمای مطلوبی دارند. اما به دلیل بدون آستین بودن، حتما باید یک بلوز پشمی مناسب برای زیر آن انتخاب کنید. پافرها دارای کلاه نیز هستند. برخی از مدل‌های پافرها با آستین دوخته می‌شوند. در این صورت به تنهایی کاربردی هستند و نیازی به بلوز نیز نخواهند داشت.

بلندی پافرها معمولاً به زیر زانو می‌رسد. به همین دلیل بهتر است از شلوارهای جذب به همراه آن‌ها استفاده کنید. همچنین بوت‌ها و نیم بوت‌ها انتخاب مناسبی برای ست شدن با این لباس هستند. اما توصیه می‌شود از چکمه‌های ساق بلند به هیچ وجه به همراه این لباس استفاده نکنید. پافرها تنوع رنگی بسیاری دارند.

پالتوی پشمی

این لباس همیشه جزو محبوب‌ترین لباس‌ها برای خانم‌ها بوده است. به همین دلیل می‌تواند کاربرد فراوانی در استایل شما داشته باشد. پالتوهای پشمی معمولا در استایل‌های مجلسی، رسمی و نیمه رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها نسبت به کاپشن‌ها رسمی‌تر هستند. شما می‌توانید از آن‌ها به تنهایی استفاده کنید و دکمه‌های جلوی آن را ببندید. همچنین می‌توانید دکمه‌های آن را باز بگذارید و یک سارافون گرم زیر آن بپوشید. این استایل برای زمانی که قصد دارید چکمه‌های ساق بلند بپوشید، انتخاب بهتری به شمار می‌رود.

پالتوها را می‌تواند هم با شال‌های زمستانی و هم با کلاه و شال گردن ست کنید. آن‌ها خود دارای مدل‌های بسیار متنوعی هستند. به همین دلیل به راحتی می‌توانید لباسی متناسب با اندام و سلیقه خود انتخاب کنید.

ژاکت بافتنی

ژاکت‌ها لباس‌های پاییزه محسوب می‌شوند و به تنهایی برای زمستان مناسب نیستند. البته در هوای سرد می‌توانید از پالتو و کاپشن به همراه ژاکت استفاده کنید. ژاکت‌ها با پارچه‌های مختلفی دوخته می‌شوند. برخی از آن‌ها نیز بافتنی هستند. ژاکت‌ها برای مهمانی‌هایی که در فصل زمستان برگزار می‌شوند نیز انتخاب مناسبی هستند. شما می‌توانید یک ژاکت روی شومیز خود بپوشید. آن‌ها با شلوارهای جین و دامن ترکیب جذابی ایجاد می‌کنند.

ژاکت‌های کاردیگان

این ژاکت‌ها مدل‌های خاصی از ژاکت بافت به شمار می‌روند و می‌توانند جایگزین خوبی برای کاپشن باشند. کاردیگان‌ها معمولا روی لباس‌های دیگر پوشیده می‌شوند و به تنهایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. آن‌ها انتخاب مناسبی برای روی مانتو هستند. آن‌ها معمولا به صورت اور سایز دوخته می‌شوند. اگر یک سارافون یا بلوز گرم زیر کاردیگان بپوشید، دیگر نیازی به مانتو نخواهید داشت. البته باید توجه کنید که آن‌ها معمولا دکمه‌ای برای بسته شدن جلو ندارند. بنابراین ممکن است در دمای خیلی پایین نتوانند بدن شما را گرم نگه دارند.

کاپشن

کاپشن‌ها محبوب‌ترین لباس‌های زمستانی به شمار می‌روند. چرا که مدل‌های بسیار متنوعی دارند. پافر یکی از مدل‌های این لباس است که در قسمت‌های قبل درباره آن صحبت کردیم. تنوع کاپشن‌ها باعث می‌شود هم برای پاییز و هم برای زمستان مناسب باشند. برخی از آن‌ها بلند هستند و نیازی به مانتو ندارند. اما برخی از آن‌ها تا کمر شما می‌رسند و باید یک لباس مناسب برای زیر آن‌ها انتخاب کنید. کاپشن‌ها به صورت بادگیر، بارانی، پشمی، چرمی و... دوخته می‌شوند. در ادامه به برخی از مدل‌های این لباس اشاره کرده‌ایم.

  • پارکا: این کاپشن بسیار گرم است و به لباس‌های اسکیموها شباهت دارد. پارکاها معمولا دارای کلاه هستند و در یقه و لبه کلاه‌هایشان خز به کار می‌رود. آن‌ها معمولا بلند هستند و تا بالای زانو می‌رسند. آن‌ها همچنین می‌توانند جایگزین خوبی برای پالتوهای رسمی باشند. اگر قصد دارید کاپشن پارکا را به تنهایی بپوشید، به گرمای آن دقت کنید. اگر قرار است با آن به مهمانی در فضای سربسته بروید، حتما برای زیر آن لباس مناسب انتخاب کنید.
  • کاپشن موتورسواری: این کاپشن‌ها بین خانم‌ها و آقایان مشترک هستند. آن‌ها مدل اسپرت دارند و معمولا از جنس چرم دوخته می‌شوند. این کاپشن‌ها برای استایل اسپرت و همراه با مانتو انتخاب مناسبی هستند.

پالتوی بارانی

این مدل یکی از محبوب‌ترین انواع پالتو است که با نام ترنچ کت نیز شناخته می‌شود. این دسته از کت‌ها بهترین انتخاب برای مجالس رسمی به شمار می‌روند. آن‌ها معمولا خیلی گرم نیستند. برخی از پالتوهای بارانی دارای کمربند هستند و دکمه‌هایشان نیز از روبرو بسته می‌شود. آن‌ها رنگ‌های مختلفی دارند و با استفاده از پارچه‌های گوناگون دوخته می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی‌ بارانی‌ها ضد آب بودن آن‌هاست. بارانی‌ها به عنوان روپوش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که قصد دارید در دمای خیلی پایین از این لباس استفاده کنید، حتما یک ژاکت پشمی یا بلوز گرم زیر آن بپوشید.

سایر لباس‌های زمستانی

در کنار مدل‌های مختلف پالتو و کاپشن، شما به لباس‌های دیگری نیز نیاز دارید. به عنوان مثال بلوزهای یقه اسکی یا سایر انواع بلوزهای گرم در فصل‌های سرد سال کاربرد بسیاری دارند. در روزهای خیلی سرد، شما به چند لایه لباس گرم نیاز دارید. به همین دلیل بلوزها را می‌توانید زیر کاپشن یا پالتوی خود بپوشید. با استفاده از این لباس‌ها حتی می‌توانید زیپ و دکمه‌های جلوی کاپشن یا پالتو را باز بگذارید و استایل جذاب‌تری برای خود ایجاد کنید. سایر انواع لباس‌های مناسب برای فصل سرد عبارتند از؛

  • سویشرت.
  • هودی.
  • جلیقه.
  • ژاکت‌های جین.
  • لگ‌های گرم.
  • کلاه و شال گردن.
  • شال زمستانی.

در این مقاله سعی کردیم انواع مختلف کاپشن و پالتو زنانه‌ای که در فصل زمستان و پاییز کاربردی هستند را معرفی کردیم. با استفاده از این لباس‌ها می‌توانید انواع مختلف استایل‌ها را برای خود تشکیل دهید. برخی از آن‌ها به تنهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر به مانتو نیز نیاز دارند. گروه تیمچه مارکت ارائه دهنده انواع مختلف لباس‌ها، اکسسوری‌ها و محصولات آرایشی و بهداشتی برای بانوان است. اگر به دنبال استایل مناسب برای زمستان هستید، می‌توانید از محصولات تیمچه مارکت بازدید کنید. تیمچه امکان ارسال محصولات خود به سراسر کشور را فراهم کرده است.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت