در فصل‌های بهار و تابستان معمولا آرایش‌های سبک و روشن طرفداران بیشتری دارید، ضمن این‌که با توجه به زمان زیاد تابش نور آفتاب در طول این فصل‌ها، احتمال تاثیر اشعه‌های مضر بر روی مواد آرایشی صورت بیشتر است. به همین دلیل آرایش‌های غلیظ و استفاده از مواد تیره در آرایش صورت در فصل‌های گرم سال کمتر می‌باشد. اما اگر راهی یک مهمانی یا پارتی مهم باشید بدون شک یکی از بهترین گزینه‌های آرایشی برای شما آرایش اسموکی یا دودی می‌باشد. اگر می‌خواهید همانند مدل‌های جذاب ورساچه و با چشمانی اغواگر در مهمانی‌ها بدرخشید آرایش چشم اسموکی را حتما به خاطر داشته باشید. لازم به توضیح است که آرایش چشم اسموکی معمولا برای هر نوع چهره و رنگ پوستی توصیه می‌شود، پس اگر رنگ پوستی سفید یا خیلی روشن دارید و یا اگر رنگ پوست‌تان برنز یا تیره است بازهم می‌توانید از آرایش اسموکی برای چشم‌های خود استفاده کنید.

در ابتدا شما باید یک شناخت کامل و درست از شکل و جزییات صورت خود داشته باشید، هم‌چنین باید با ابزار و لوازم جانبی آشنایی کافی داشته و از ابزار با کیفیت از برندهای معتبر استفاده نمایید. مهمترین بخش در آرایش اسموکی بخش آرایش چشم‌ها می باشد، پس باید تمرکز و توجه بیشتری در این قسمت داشته باشید. البته بخش‌های دیگر صورت نیز در آرایش اسموکی مهم هستند ولی بیشتر به عنوان عناصر مکمل به آن‌ها توجه می‌شود. در این مقاله با مهم‌ترین نکات آرایش اسموکی آشنا خواهید شد. ضمن این‌که نمونه محصولات مناسب برای آرایش اسموکی را که در سایت وایاشاپ موجود هستند به شما معرفی می‌نماییم.

مراحل انجام آرایش اسموکی

ابتدا از پرایمر مناسب چشم برای زیرسازی روی پلک‌تان استفاده کنید. این‌کار باعث می‌شود تا رنگ سایه‌ها به خوبی بر روی پلک شما بنشیند و ماندگاری حداکثر داشته باشد. پرایمرهای پوپا و دلایلا می‌توانند یک انتخاب مناسب برای این مرحله باشد.(۱)

برای تاثیر مناسبِ پرایمر می‌توانید آن‌را با انگشتتان به نرمی و آرامی بر روی پلک و زیر چشم خود استفاده نمایید.

اگر پوست‌تان کمی تیره است با یک سایه‌ چشم مات ومپِ پوپا آرایش خود را شروع کنید. اگر پوست روشنی دارید نیز استفاده از سایه چشم مات جلوه بیشتری دارد. در این مرحله با براش سایه چشم زاویه‌دار لُتی، سایه‌ چشم مات ومپِ پوپا را به آرامی و به صورت مورب به سمت پایین بکشید. برای گرفتن بهترین نتیجه پالت سایه چشم پوپارتِ پوپا را استفاده کنید که جهت پوشاندن و محوکردن چروک‌های اطراف چشم بسیار عالی بوده و چون دارای سایه‌های متعدد است برای رنگ پوست‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. (۲)

 با انتخاب یکی از سایه ها‌ی تیره پوپا یا دلایلا از سمت گوشه‌ خارجی چشم‌تان شروع به سایه‌زدن نمایید. سعی کنید حالت کشیدگی و یا در اصطلاح چشم گربه‌ای را به صورت محو در چشم‌ها ایجاد نمایید، سپس با استفاده از یک سایه چشم با رنگ متالیک مناسب، ناحیه داخلی پلک‌تان را سایه بزنید. در ادامه بازهم گوشه‌ی خارجی پلک‌ها را با سایه تیره ومپ پوپا پوشانده و شکل واضح‌تری به چشم‌ها بدهید.(۳)

اکنون با استفاده از یک خط چشم مشکی مناسب، خطی تقریبا پَهن کشیده و سپس اثر خط چشم را در گوشه خارجی چشم با سایه تیره ومپ پوپا کمی محو کنید. در این مرحله هر دو چشم را با هم مقایسه کنید تا مشابه و قرینه هم باشند.(۴)

در پایان می‌توانید برای این‌که جلوه بیشتری به چشم‌تان بدهید از یکی از رنگ‌های روشن و جذابِ ریمل‌های ومپ اکستریم پوپا و یا از انواع مژه‌های مصنوعی استفاده نمایید.(۵)

 تبریک می‌گویم تقریبا ۹۰ درصد آرایش اسموکی شما انجام شده است. هم اکنون باید یک رژگونه مناسب و باکیفیت و یک رژلب متناسب با این نوع آرایش را برای تکمیل کارِ خود استفاده نمایید.

اگر چهره روشنی دارید از رژگونه لایک اِ دال ۲۰۳ پوپا که دارای رنگی مناسب است با تُناژ پایین استفاده نمایید، به همراه آن می‌توانید از رژلب‌های غلیظ‌تری که جلوه بیشتری دارد بهره ببرید. در صورتی که بازهم جلوه‌ی بیشتر و رنگ جیغ‌تر مورد نظر شماست،  رژ لب‌های روشن‌تر و جیغ‌تر را به شما توصیه می‌کنیم.

اگر صورت تیره یا برنزه‌ای دارید از یک رژگونه درخشان و روشن استفاده کنید. رژگونه لایک اِ دال ۲۰۰ پوپا می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. برای انتخاب رژلب مناسب‌تان رژ‌لب گلیتر فلیپ سیاته و رژلب‌های جذاب برند دلایلا را هرگز فراموش نکنید. برای سایه رنگی پشت پلک‌تان نیز می‌توانید از رنگ‌های روشن همچون طلایی، صورتی، بنفش، سرمه‌ای و طوسی استفاده نمایید که در حالت عمومی می‌توانید این رنگ را با رنگ لباس یا اکسسوری خود سِت نمایید.

گردآورنده: ی. شهبازی