زیبایی همواره جذاب و تاثیرگذار است، آن‌قدر جذاب که برخی حاضرند زمان و هزینه زیادی را صرف آن کنند. در طی سال‌های متمادی تکنیک‌ها و روش‌های آرایشی و زیبایی بسیار پیشرفت کرده و به نتایج مهمی دست یافته است، به گونه‌ای که می‌توان آن‌را "علم آرایش کردن" نامید. آرایش کردن و خوب آرایش کردن هنری است که همه افراد آن‌را ندارند و حتی برخی با صرف هزینه‌های بسیار و انجام عمل‌های زیبایی مختلف ، بازهم از چهره یا استایل خود رضایت کافی ندارند. در این مقاله سعی داریم در خصوص نحوه آرایش و رموز آرایش صحبت کنیم.

با یک آرایش حرفه‌ای می توان عیب‌های چهره را پوشاند و به جذابیت خود افزود. شما باید در این کار تمرین زیادی کنید تا مهارت‌تان در زمینه‌ی آرایش کردن بالا برود هرچند استفاده از تجربیات دیگران در این مورد می‌تواند به شما کمک کند تا زودتر به آنچه می‌خواهید دست بیابید، پس با ما همراه باشید.

1- پرایمر یا مرطوب کننده؟ یا هردو؟

در استفاده از پرایمر و مرطوب‌کننده همواره یکی را انتخاب کنید و نه هر دو را. مرطوب‌کننده هر قدر هم که روشن باشد، به هرحال در عملکرد پرایمر خلل ایجاد می‌کند. هم‌چنین همیشه به یاد داشته باشید که همواره ضدآفتاب(به دلیل داشتن SPF) هم استفاده کنید! ضد آفتاب می تواند درون پرایمر، مرطوب‌کننده و یا کرم‌پودر شما هم وجود داشته باشد و الزاما نیازی به استفاده از یک ضد آفتاب جدا نیست.

2- کرم پودر

پس از زدن کانسیلر به روی پوست، کرم‌پودر بزنید. می‌توانید این کار را با براش نیز انجام دهید، فقط کمی از کرم پودر را به تمام قسمت های پوست خود بزنید و سپس با استفاده از براس در مناطق مورد نظر پخش نمایید. این کار را با اسفنج نیز می‌توانید انجام دهید. 

3- کشیدن خط چشم

اگر چشم‌هایتان خواب‌آلود بود از سایه چشم به رنگ روشن استفاده کنید و سایه چشم‌تان را در وسط پلک‌ها و گوشه‌ی داخلی چشم بزنید، زیر ابروهای‌تان هم مقداری از این سایه بزنید تا چشم‌هایتان زیبا شود.

4- زیبا کردن مژه‌ها

دلیل استفاده از ریمل حجیم‌تر و بلندتر نشان‌دادن مژه‌ها می‌باشد. وقتی ریمل را از سمت پایین به بالا روی مژه‌هایتان می‌زنید به دو طرف آن را بلرزانید. ریمل را به صورت عمودی روی مژه‌های پایین بزنید.

5- کشیدن خط چشم مایع

اگر سخت است که با خط چشم مایع، برای خود خط چشم بکشید و خط چشم‌تان کج می‌شود از چسب نواری استفاده کنید. کمی نوار چسب را گوشه چشم‌تان چسبانده و خط چشم را بکشید. اگر زیر چشم‌تان سیاه شد برای آن‌که آن را پوشش دهید از رژ لب قرمز استفاده کنید. رژ قرمز را روی قسمتی که لک شده بزنید بعد روی آن کانسیلر بزنید.

6- کشیدن خط ابرو

کشیدن خط ابرو معمولا خیلی زمان نمی‌گیرد. یک مداد ابرو یا سایه بردارید، مرز ابروهای‌تان را تعیین کنید. داخل ابرو را پر کنید، زیر ابروها را کانسیلر روشن بزنید تا ابروهای شما بیشتر دیده شود.

7- رژگونه

برای برجسته کردن گونه‌ها  حتما از رژگونه استفاده کنید. رژگونه به چهره شما ساختار و فرم می‌بخشد و از رنگ‌پریده جلوه‌دادنِ صورت، جلوگیری می‌کند. برای زدن رژگونه، یک قلم‌موی ضخیم را بردارید و برای این‌که آن را به شکل صحیحی استفاده کنید می‌توانید از ترفند لبخندزدن استفاده کنید، به این صورت که لبخند زده و سپس قسمت برآمده‌ی گونه را رژگونه بزنید.

8- رژلب

برای زدن رژلب ابتدا یک خط لب بکشید تا دوام رژ لب‌تان بیشتر شود و روی لب‌تان یکدست‌تر شود، سپس رژلب را به لب‌هایتان بزنید. می‌توانید از رنگ‌های مات و یا رژهای رنگی، برای داشتن ظاهری طبیعی استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید از برق لب نیز برای برجسته ساختن لب‌ها استفاده کنید.

در انتهای مطلب ذکر این نکته ضرور است که هرقدر آرایش شما طبیعی‌تر و نزدیک‌تر به چهره واقعی شما باشد بهتر است، چرا که با استفاده‌ی زیاد از مواد آرایشی و تغییرات بسیار در بخش های مختلف صورت، فرم و حالت واقعی چهره‌ی خود را از دست می‌دهید.

گردآورنده: بهار حاج‌علی گل