پپتیدها مجموعه‌ای از مولکول‌های بیولوژیک با اتصالات مونومرهای آمینو اسید هستند که تا به‌حال بیش از 7000 نوع مختلف از آن‌ها کشف شده‌اند، پپتیدها به گونه‌های مختلف در شیمی بدن انسان وجود دارد، که می‌توان آن‎‌ها را با در نظر گرفتن عملکرد آن به گروه‌های مختلفی تقسیم کرد:

هورمون‌ها، نورو پپتیدها، آلکالوئیدها، آنتی بادی‌ها، ناقل‌ها و آنزیم‌ها

پپتیدها در صنایع دارویی و بهداشتی با توجه به اثرات مفید آن جایگاه ویژه‌ای داشته و مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌اند. پپتیدها در ساختار تمامی ارگانیسم‌های زنده وجود دارد.

درنتیجه آنچه گفته شد پپتیدها در تمامی ارگان‌های بدن انسان وجود داشته و با توجه به این‌که در هورمون‌های بدن نیز وجود دارند، همانند یک اطلاع‌رسان قوی تمامی اطلاعات را از بافتی به بافت یگر منتقل می‌کند. هنگامی که طول یک زنجیره پپتیدی زیاد شود، پروتئین‌ها را تشکیل می‌دهند در نتیجه وجود پپتید در بازسازی و التیام بافت‌های بدن نقش مهم و اساسی بازی می‌کند.

کلاژن یکی از این زنجیره‌های طویل پپتیدی است که به پروتئین تبدیل شده و ساختار اصلی پوست را تشکیل می‌دهد، از این رو پپتیدها در صنایع آرایشی به‌عنوان محصولات با بازدهی بالا و ریسک خطر پائین وارد شده‌اند.

استفاده از بایو پپتیدها در صنایع بهداشتی به‌عنوان پروتئین‌های تحریک‌کننده کلاژن‌ساز در محصولات تخصصی با کاربرد جلوگیری از ایجاد چین و چروک و نیز درمان خطوط و چروک‌های پوستی تغییرات زیادی در این صنایع ایجاد کرده است.

 چگونگی عملکرد این پروتئین‌ها به این صورت است که این ریز پروتئین‌ها با ورود به بدن همانند یک پیام‌رسان که دستور اجرایی را به سلول‌ها منتقل می‌کند، به آن‌ها فرمان می‌دهد که امور خود را چگونه انجام دهند مثلا به فیبروبلاست دستور ساخت کلاژن بیشتری می‌دهد. یک نوع دیگر از پپتیدها ملانوسیت ها را برای ساخت ملانین بیشتر در پوست تحریک می‌کنند.
بایوپپتیدها جزو موادی هستند که به تازگی در صنایع آرایشی و بهداشتی به کار می روند، این مواد خاصیت ضد چروک داشته و در از بین رفتن خطوط عمیق پوست کمک می‌کنند.دسته دیگری از این پروتئین‌ها نقش رفع تیرگی پوست و لک را ایفا می‌کنند.
بایو پپتیدهای بکاررفته در محصولات بهداشتی ترکیباتی همانند ترکیبات موجود در پوست انسان داشته که در نتیجه آن فرآیند بهبود وضعیت پوست چه در لایه خارجی و چه در بافت‌های میانی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. این ترکیبات با نفوذ به لایه‌های میانی پوست و ایجاد بافت همانند، به سفت شدن و بهبود حالت کشسانی پوست نیز کمک می‌کنند. در نتیجه برای کسانی که شل‌شدگی و افتادگی پوست دارند استفاده از کرم‌های حاوی بایوپپتیدها توصیه می‌شود.
درنتیجه آنچه گفته شد با استفاده از بایو پپتید متناسب با مشکل شما، پیامی درجهت بهبود نوع مشکل شما به پوست داده شده و پوست و لایه‌های میان بافتی ماده‌ و ترکیبی متناسب با آن تولید می‌کنند.

برند محبوب بی‌یلندا با استفاده از بایو پپتیدها، مجموعه‌ای از محصولات جدید تخصصی پوست را وارد بازار کرده است که برای پیشگیری از فرآیند پیری و درمان آن بسیار قوی عمل می‌کنند.

این محصولات در ۴ گروه معرفی شده‌اند که هرکدام از این گروه‌ها دارای کاربردهای مختلفی می‌باشند:

محصولات پپتید 

Neuro Retinol :

لاین رتینول با مهارکردن پالس‌های عصبی باعث قوام عضلات و سفت‌شدن آن‌ها شده و در نتیجه این اتفاق باعث سفت شدن و لیفتینگ پوست خواهد شد.

با توجه به قدرت این لاین، محصولات آن برای بالای ۵۰ سال مناسب است.

 

Neuro Hyaluron :

لاین هیالورون با تحریک پوست به تامین آب میان بافتی، باعث بهبود لایه‌های میانی پوست شده در نتیجه از عمق چروک‌های پوست کاسته شده و از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری می‌کند.

این محصول در دو طیف سنی بالای ۴۰ و بالای ۵۰ سال ساخته شده است.

 

Neuro Collagen :

 لاین کُلاژِن  با تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر از طول چروک‌ها کاسته و باعث افزایش استحکام و بهبود حالت ارتجاعی پوست و درنتیجه لیفت شدن آن می‌شود.

این محصول در دو طیف سنی بالای ۴۰ و ۵۰ سال ساخته شده است.

 

Neuro Glycol+Vit.C :

 لاین گلیکول و ویتامین سی با استفاده از نورو گلیکول به کوچک‌شدن منافذ باز کمک کرده و با بهره‌مندی از خاصیت لایه‌برداری ویتامین ث به شفافیت و روشن شدن پوست و لکه‌های پوستی کمک می‌کند.

این لاین محدودیت سنی خاصی ندارد.

نگارنده : آ.غلامپور