زندگی همه ما پس از شیوع ویروس کرونا، در همه نقاط جهان دچار تحول شده و تحت تاثیر قرار گرفته است. شاید شما هم دلتنگ زندگی راحت قبل از شیوع این بیماری شده باشید. اما به یاد داشته باشید که ممکن است ماه‌ها بعد بتوانیم به عادات قبلی زندگیمان بازگردیم اما در شرایط کنونی به ناچار باید برخی از عادت‌هایمان را تغییر دهیم تا از سلامت خود و اطرافیانمان محافظت کنیم. یکی از نمونه‌های تغییرات پس از شیوع کرونا، تعطیلی باشگاه‌های ورزشی و سالن‌های آرایشی است. حتی اگر آرایشگاه‌ها باز باشند، اکثر آن‌ها دیگر محیط امنی برای انجام کارهای زیبایی نیستند. شرایط جدید برای خانم‌هایی که ناخن‌های کاشته شده دارند می‌تواند بسیار دردسرساز باشد، زیرا زیبایی ناخن‌ها یکی از مهم‌ترین نکاتی است که برای داشتن ظاهری مرتب مورد توجه قرار می‌گیرد. به طور کلی بهتر است که برداشتن ناخن کاشته شده به آرایشگاه‌ها سپرده شود اما راه‌هایی هم وجود دارد تا بدون ایجاد آسیب در خانه ناخن‌های کاشته شده را برداشت.

وسایلی که برای برداشتن ناخن کاشت در خانه به آنها احتیاج دارید:

- سوهان ناخن

- ناخن‌گیر

- آستون

- پنبه

- فویل آلومینیومی

- گوشه‌گیر ناخن

- بافر ناخن

- روغن کوتیکول مخصوص ناخن

سوهان کشی ناخن

اگر روی ناخن شما از ناخن مصنوعی استفاده شده قبل از شروع هر کاری ابتدا آن را با ناخن‌گیر کوتاه کنید و بردارید. سپس به خوبی روی سطح ناخن‌ها را با یک سوهان زبر سوهان بکشید تا یک لایه از سطح آن برداشته شود. اما توجه کنید که این کار نباید آنقدر زیاد انجام شود که به بافت ناخن‌های اصلی خودتان آسیب بزند.

پاک کردن سطح ناخن

در این مرحله باید سطح ناخن‌ها را با استفاده از اَستون پاک شود. برای این کار می توان از یک کاسه کوچک که داخل آن را پر از اَستون شده استفاده کرد و ناخن‌ها را داخل آن فروبرد. راه دیگر آن است که یک پنبه را به اَستون آغشته کرده و آن را روی ناخن قرار دهید و آن را با فویل آلومینیومی روی ناخن ثابت کنید. پس از 10 دقیقه اگر ناخن‌هایتان نرم و چسبناک شدند، فویل را باز کرده و توسط یک گوشه گیرِ ناخن موادِ موجود روی سطحِ ناخن را از روی آن بردارید. سپس دوباره 5 تا 10 دقیقه دیگر نیز ناخن‌هایتان را داخن پنبه اَستونی و فویل قرار دهید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که سطح ناخن‌ها کاملاً پاک شوند.

سوهان کشی با بافر

بعد از آن که همه مواد را از روی ناخن پاک کردید ممکن است مقدار دیگری از آن باقی‌مانده‌باشد و در این مرحله به وسیله‌ی بافر مطمئن می شویم که سطحِ ناخن را به طور کامل پاک کرده‌ایم. دقت کنید که در هیچ یک از این مراحل به بافت اصلی ناخن آسیب نزنید و روی آن را بیش از حد سوهان نکشید.

 

استفاده از روغن

در مرحله‌ی آخر، زمانی که به ناخن‌های اصلی خودتان رسیدید می‌توانید لبه‌های آن را برای زیبا و مرتب دیده شدن سوهان بکشید یا با ناخن‌گیر کوتاه کنید. سپس مقداری از روغن کورتیکول را روی ناخن بزنید. این روغن به کمتر آسیب دیدن ناخن شما کمک می‌کند و از خشکی و زبری بیش از حد آن می‌کاهد. با انجام این مراحل احتمالاً پوستِ شما به دلیل برخورد با اَستون و سوهانِ زبر، نرمی خود را از دست داده و بهتر است از کرم دست برای نرم کردن پوست دستتان استفاده کنید.

ناخن‌های زیبا، خوش‌رنگ و مرتب یکی از رازهای داشتن ظاهری شیک و مدرن است. بهتر است هر زمان که می‌توانید بخشی از وقت خود را به سلامت و زیبایی پوستِ دست و ناخن‌ها اختصاص دهید. این کار را می توانید خودتان در خانه با هزینه بسیار کم انجام داده یا به آرایشگاه رفته و در کمال آرامش ناخن‌‌هایتان را به دستان حرفه‌ای کارکنان سالن آرایشی بسپارید. اگر به دنبال خرید لاک‌های خوش‌رنگ، باکیفیت و با دوام هستید و می خواهید ظاهری مرتب و زیباتر داشته باشید، اینجا را کلیک کنید تا بهترین کیفیت و رنگبندی لاک را در فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت ببینید.

تهیه و ترجمه: ملیکا حضوری