شاید برای همه خانم‌ها پیش آمده است که دوست داشته باشند با رنگ رژلب براق خود یک آرایش مات روی لب های خود داشته باشند، یا این‌که درست پیش از رفتن به مهمانی متوجه شوند که رژلب مات‌شان تمام شده است! غیر از همه این موارد می‌توان گفت این روزها آرایش مات و غیر براق به شدت همه‌گیر شده است و خانم‌ها علاقه‌ی خاصی به رژلب های مات نشان می‌دهند، در این مطلب با چند روش خارق‌العاده آشنا خواهید شد که در ۱۰ دقیقه رژلب براق‌تان را به رژلبی مات و یک‌دست تبدیل کنید.

همان‌طور که می‌دانید آرایش‌های مات دارای ماندگاری و دوام بالاتری هستند و مانند رژلب‌های درخشان و براق در کناره‌های لب پخش نمی‌شوند. به‌منظور این‌که قبل از استفاده از رژلب پوست لب‌تان را آبرسانی کنید یک لایه‌ی نازک از بالم لب بر روی پوست لب خود بمالید. این‌کار از پوسته پوسته شدن لب‌تان پس از آرایش جلوگیری می‌کند. این روش به‌مراتب از استفاده از بالم پس از زدن رژلب بهتر است و ماندگاری رژ را هم افزایش می‌دهد و کمک می‌کند که نتیجه‌ای کاملا مات و یک‌دست داشته باشید.

برای این‌که رژلب‌تان در طول روز دست نخورده باقی بماند یک لایه دستمال کاغذی را بر روی لب‌ها گذاشته و پودر تثبیت کننده را برروی دستمال می‌زنیم این امر باعث می‌شود که مقداری از پودر برروی رژلب‌تان قرار گرفته و از ایجاد حالت کیکی جلوگیری ‌کند. ممکن است در صورت استفاده‌ی مستقیم از پودر تثبیت‌کننده برروی رژلب نتیجه‌ی نهایی اصطلاحا کیکی و ناهموار باشد.

پس از زدن رژلب یک پودر هم‌رنگ با رنگ پوست انتخاب کرده و دور لب را با آن محصول آغشته به پودر می‌کنیم. بهتر است که قبل از زدن رژلب از مداد یا خط لب استفاده کنید چرا که هم حد و مرز رژلب‌تان مشخص‌تر است و هم این‌که از ریزش رژلب و پس‌دادن آن جلوگیری می‌کند و به ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند.

در صورتی که از پرایمر لب استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌شود که قبل از زدن رژلب از آن استفاده کرده و شرایط را برای ماندگاری رژتان فراهم‌تر کنید. پوست لب شما به صورت طبیعی دارای یک رنگ یک‌دست نیست و استفاده از پرایمر قبل از رژلب باعث می‌شود که نتیجه‌ای بی‌نقص ، صاف و هماهنگ و یکدست ایجاد شود.

هایلایترتان را به آرامی و نرمی در نقاط مرکزی لب‌ها استفاده کنید تا لبهایی برجسته تر ایجاد کنید. در صورتی که از سایه‌ی طلایی هم به جای هایلایتر استفاده نمایید اثری ۳بعدی برروی لب‌تان ایجاد می‌شود.

مراحل مات کردن لب‌ها با استفاده از رژ لب براق

قدم اول: به آرامی و با دقت دور لبهای خود را خط لب بکشید.

قدم دوم: اکنون زمان زدن رژ‌لب می باشد.

قدم سوم: در این مرحله یک لایه دستمال کاغذی را برای از بین بردن اثر درخشان و براقِ رژلب برروی لب خود قرار دهید. دستمال کاغذی را بین لب بالا و پایین قرار داده و لب‌ها را بازو بسته کنید.حتی می‌توانید به منظور آبرسانی و نرم‌کردن پوست لب خود از دستمال مرطوب استفاده کنید در صورتی که تاثیری برروی رنگ رژتان نگذارد.

قدم چهارم: از پودر تثبیت‌کننده استفاده کنید. یک اسفنج برداشته و مقدار دلخواه از پودر تثبیت‌کننده را برروی لب‌تان بزنید و دقت کنید که تمام محیط لب و اطراف آن را، با این محصول آغشته کرده و در صورت کمرنگ‌شدن رژلب‌تان یک لایه‌ی مجدد رژ زده و پودر تثبیت‌کننده را تکرار کنید. لب‌ها را بر روی هم بمالید تا به حالتی صاف و یک‌دست برسید.

اگر از رژلبی تیره و غلیظ استفاده می‌کنید ممکن است استفاده از پودر تثبیت کننده رنگ رژتان را از بین ببرد بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت استفاده از رژلب تیره برای مات کردن آن از سایه‌های متناسب با رنگ رژلب‌تان استفاده کنید. برای این روش از براش کوچک لب استفاده کنید و سایه را بطور مستقیم برروی لبها بمالید.

در نهایت اگر برای پاک‌کردن رژلب‌تان دچار مشکل شدید می‌توانید از آرایش پاک‌کن های بی‌یلندا که مخصوص چشم و لب هستند و یا از وازلین استفاده نمایید.

نگارنده :س. سیامکی