زیبایی چهره، متاثر از زییایی تمام اجزای صورت می‌باشد، یکی از مهم‌ترین اجزای صورت که تاثیر فراوانی در زیبایی چهره دارد چشم هر شخصی می باشد. مژه‌های زیبا به شما چشمانی جذاب می‌دهد و ارتباط مستقیمی با زیبایی چهره شما دارد. مهمترین ابزار آرایشی مژه، ریمل می‌باشد که استفاده مناسب از آن می‌تواند به زیبایی شما کمک فراوانی کند. در این متن سعی شده است که نکات آرایشی مژه و نحوه استفاده از ریمل برای شما بیان شود.

وقتی ریمل می‌زنید، دقت کنید که حرکاتی یک‌دست و یکنواخت داشته باشید تا مژه‌ها سنگین و دسته دسته نشوند، هم‌چنین توجه کنید که ریمل به شکل توده‌ای روی براش قرار نگیرد.

حرکت و پیچش برس ازسمت ریشه‌ی مژه‌ها به سمت نوک آن‌ها، باعث می‌شود مژه‌ها بلندتر و ضخیم‌تر شوند، قبل از خرید ریمل به براش آن خوب دقت کنید. دراینترنت مدل‌های متفاوت براش را جستجو کرده و ویژگی‌های انواع براش‌های ریمل را بررسی کنید چون عملکرد ریمل تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر مژه‌ها خواهد داشت و هر کدام از ریمل‌ها مناسب یک مدل مژه است.

براش‌های نوک نازک برای استفاده در گوشه‌های داخلی چشم مناسب‌ترهستند و می‌تواند ظاهری دراماتیک و فوق‌العاده به ریز مژه‌های موجود در محل رویش مژه‌ها ببخشد.

اگر می‌خواهید ریمل‌تان باعث شود که مژه‌هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند بهتر است که قبل از استفاده از ریمل، از فرمژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بزنید.

نکته ی دیگر، استفاده از پرایمر مژه قبل از ریمل‌زدن است. پرایمر مژه‌ها را برای ریمل آماده می‌کند و به آن‌ها حجم و بلندی می‌دهد البته اگر دوست دارید به چشم‌هایتان کمی برجستگی و هیجان بدهید.

حالا بریم سراغ چگونگی زدن ریمل:

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید، در این حالت مژه‌هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید ، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌هایتان به داخل یکدیگر می‌روند و حالت چسبندگی پیدا می‌کنند.

نکته‌ی دیگر هنگام استفاده از ریمل، پودر زدن به ناحیه ی زیر چشم است. گاهی اوقات وقتی به مژه های زیرین ریمل می‌زنید. با پودرزدن به زیر چشم‌ها، از سیاهی و پخش‌شدن ریمل و هم چنین خط چشم جلوگیری کنید و آن محوطه را تمیز و مات نگه دارید و در نهایت اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکروب و ویروس وارد ریمل شما می شود که احتمال ابتلا به حساسیت را افزایش می‌دهد.

استفاده از ریمل های رنگی:

یکی از نکات کمتر شناخته شده؛ استفاده از ریمل‌های رنگی روی مژه‌هاست. اگر از ریشه تا سه چهارم مژه‌ها را ریمل مشکی بزنید و نوک مژه‌ها را با ریمل رنگی بپوشانید، مژه‌ها بلندتر و ضخیم‌تر به نظر می‌رسند. برخی افراد حتی مژه‌های بالا را ریمل مشکی و مژه‌های پایین را رنگی می‌زنند.

این که شما چه رنگی را انتخاب می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله به رنگ چشم، رنگ پوست، رنگ لباس، فصل مورد نظر و همچنین به رنگی که در آن زمان و در برهه‌ی زمانی خاص مد است. ولی ریمل مشکی رنگی است که همیشه مورد توجه همه سلیقه‌ها بوده است و در اکثر موارد فقط این رنگ ریمل دیده می‌شود، زیرا ریمل با رنگ مشکی مناسب اکثر صورت‌ها می‌باشد و اگر هم بخواهید تغییری قابل ملاحظه در چشم‌ها به وجود بیاورید می‌توانید با رنگ‌ها بازی کنید، مثلا اگر چشمانی سبز دارید از ریملی با رنگ چشمان خودتان یعنی سبز یا رنگ بنفش استفاده کنید.

ریمل های رنگی پوپا

اگر چشمان آبی یا خاکستری داريد از ریمل‌های هم رنگ چشمان‌تان یعنی قهوه‌ای و آبی یا آبی‌های پررنگ مثل آبی نفتی یا بنفش استفاده کنيد. اگرچشمان قهوه‌ای و مشکی دارید بهتر است سراغ ریمل سبز، آبی یا قهوه‌ای بروید.

افرادی که دارای مژه‌های کوتاهی هستند بهتر است از ریمل‌های بلندکننده مژه استفاده کنند و افرادی که دارای مژه‌های ضعیفی هستند، بهتر است از ریمل‌های تقویتی استفاده کنند که دارای مژه خورده هستند و افرادی که دارای مژه‌های کم رنگ هستند بهتر است از ریمل‌های حجم‌دهنده و پررنگ و غلیظ استفاده کنند.

اگر می‌خواهید که مژه‌هایتان پر پشت تر به نظر برسد، انتخاب درست ریمل بسیار اهمیت دارد ریمل‌های حجم دهنده بیشتر برای خانم‌هایی مناسب است که مژه‌های کم پشت و کوتاه دارند. ریمل بلندکننده مژه‌ها را می‌پوشاند و به آسانی باعث بلندترشدن آن‌ها می‌شود. ریمل فرکننده حالتی کارتونی و دراماتیک به چشم ها می‌بخشد. 

ریمل حالت دهنده پوپا

ریمل ضدآب معمولاً در شرایطی که ممکن است تعریق داشته باشید، بخواهید ورزش یا شنا کنید و یا در محیطی با رطوبت زیاد قرار بگیرید استفاده می‌شود و زیر چشم را سیاه نمی‌کند. ریمل‌های ضدآب با حفظ حالت مژه‌های شما در فعالیت های ورزشی از پخش‌شدن مواد به کار رفته در ساخت ریمل و تاثیر آن بر چشم شما جلوگیری می‌نماید. ریمل ضد آب حاوی موم و روغن‌های معدنی است که در تثبیت رنگ ریمل کاربرد دارد.

ریمل حالت دهنده ضدآب

برای آشنایی با ریمل‌های متنوع موجود در وایاشاپ می توانید از طریق منوی بالای صفحه اقدام نمایید و یا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 http://vayashop.ir/cosmetic/eye-makeup/mascara.html 

نگارنده : س.سیامکی