بدون آرایش یا با آرایش تفاوتی نمی‌کند، قبل از خواب حتما صورت خود را تمیز کنید و بشویید. باقی‌ماندنِ هر نوع آلودگی و یا آرایش برروی چشمان شما و خوابیدن با آن، تنها نتیجه‌ای که برای شما به‌همراه خواهد داشت چشمانی پف کرده و قرمز است. مطمئنا هیچ‌یک از شما علاقه‌ای به چشمانِ پف‌کرده که در کل طول روز صور شما را خواب آلود نشان می‌دهد ندارید.

فراموش نکنید چشم‌ها و روزنه‌های مژه‌ی شما مستعد عفونت بوده و به سرعت دچار التهاب و قرمزی می‌شوند در نتیجه روش پاک‌کردن و انتخاب پاک‌کننده‌ی مناسب برای آن بسیار مهم است.

چگونه چشمان خود را پاک کنیم؟

شیرپاک‌کن، پاک‌کننده‌های دوفاز و سایر مواد پاک‌کننده آرایش، هر کدام در زمان خود برای نوع خاصی از آرایش مناسب خواهد بود اما فراموش نکنید تنها استفاده از پاک‌کننده و یا شوینده برای پاک‌شدن کامل آرایش از روی پلک و مژه‌های شما کافی نیست، هر کدام از این دو مورد بخشی از آرایش را از روی صورت و چشم‌های شما پاک می‌کند و استفاده هر کدام از آن‌ها به تنهایی، آرایش و آلودگی را از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر منتقل می‌کند.

شامپو بچه

بیشتر ما اولین راه‌حلی که برا ی پاک‌کردن آرایش چشم به ذهن‌مان می‌رسد استفاده از شامپو بچه برای پاک‌کردن چشم است. ممکن است استفاده از این ماده در کوتاه مدت برای شما مشکلی ایجاد نکند اما در طولانی مدت پوست دور چشم را خشک کرده در نتیجه دور چشم شما به‌مرور زمان دچار چروک خواهد شد. فراموش نکنید که کم شدنِ چربیِ پلک در بخش رویشِ مژه‌ها، می‌تواند عامل ایجاد شوره‌ی مژه در چشمان شما باشد.

آرایش پاک‌کن‌های دوفاز

اگر جزو علاقه‌مندان آرایش چشم غلیظ و ضدآب هستید، بهترین انتخاب برای شما استفاده از پاک‌کننده‌های چشمِ دوفاز است. این محصولات با دارا بودن یک فاز روغنی به راحتی آرایش رو در خود حل کرده و به پاک‌شدن سریع‌تر پلک و مژه‌ی ‌شما کمک می‌کند.

بهترین روش پاک‌کردن ریمل ضد آب از روی چشم این است که، در ابتدا پد آرایشی را به آرایش پاک‌کن دوفاز آغشته کنید و به خوبی در آن بخیسانید سپس پد را برروی چشم‌ها و مستقیما برروی مژه‌ها قرار دهید و 5 تا 10 ثانیه نگهدارید سپس پد را به صورت زیگزاگی به سمت پائین بکشید.

پاک‌کردن آرایش مژه‌ی کاشته شده

کسانی که مژه خود را اکستنشن کرده و کاشته‌اند همیشه با مشکل ریختن مژه‌های خود بعد از پاک‌کردن آن مواجه هستند. فراموش نکنید چربی و مواد شوبنده‌ی قوی باعث شل‌شدنِ چسبِ مژه شده و بستر ریختن آن را فراهم می‌کند. بهترین پاک‌کننده برای مژه‌های اکستنشن، میسلار واترهای مخصوص پاک‌کردن آرایش چشم هستند، این محصولات فاقد چربی بوده و قدرت جذب آلودگی را به‌واسطه مولکول‌های میسل داشته و آلودگی را در خود جذب می‌کند.

نکات مهم در پاک‌کردن آرایش چشم

چشم، پلک و پوست اطراف چشم از نقاط بسیار حساس و ظریف بدن هستند. چشم شما به راحتی می‌تواند دچار عفونت شده و یا پوست اطراف چشم شما دچار سیاهی و یا چروک شود. برای سلامتیِ چشمِ خود موارد زیر را حتما رعایت کنید:

  1. 1- هرگز با آرایش چشم نخوابید.
  2. 2- در زمان پاک‌کردن آرایش خود پنبه و یا پد را با شدت و فشار زیاد برروی چشم و پلک خود نکشید.
  3. 3- اگر چشم خود را با آرایش پاک‌کن دوفاز که حاوی چربی است، پاک کرده‌اید حتما آن را با شستشودهنده مناسب بشویید.
  4. 4- پس از استفاده از هر نوع آرایش پاک‌کنی، شستشوی چشم و صورت توصیه می‌شود، چنان‌چه امکان و وسایل شستشوی چشم در اختیار ندارید صورت خود را با آب ولرم آب بکشید.
  5. 5- استفاده از شوینده‌ها به تنهایی کافی نبوده و تمامی مواد آرایشی را از میان تارهای مژه پاک نمی‌کند، پس در هر شرایطی از پاک‌کننده‌های آرایش استفاده کنید. 

برای دیدن لیست محصولات پاک کننده آرایش و آشنایی با ویژگی‌های آن‌ها به لینک زیر مراجعه نمایید.

http://vayashop.ir/fur-products/specialized-products/cleaners.html

نگارنده: آ. غلامپور