جواب سوال بالا حتما بله است، میسلار واترها پاک‌کننده‌های بسیار ملایمی هستند که در کنار پاک‌کردن عمیق آلودگی‌ها و مواد آرایشی از روی پوست شما، PH پوست را به هم نزده و برخلاف سایر پاک‌کننده‌ها آن را در حالت طبیعی حفظ می‌کنند.

میسلار واترها غالبا ترکیبات ساده‌ای متشکل از آب و ریز مولکول‌های میسل بوده که حاوی مقدار بسیار اندکی گلیسیرین نیز می‌باشند. این پاک کننده‌ها در دنیای آرایشی به سرعت جایگزین پاک کننده‌های آرایشی دیگر شدند و علت آن را می‌توان در عدم وجود مواد شیمیایی مضر، چربی و الکل در آن‌ها جستجو کرد. تمامی مواردی که نام برده شد به‌گونه‌ای برای پوست مضر بوده و به آن آسیب می‌رساند.

آب چطور چربی پوست را پاک می‌کند؟

با توجه به نام این محصولات، ماده غالب در ترکیب این پاک کننده‌ها آب بوده و مولکول‌های میسل به این علت به آن اضافه شده‌اند تا امکان حل‌شدن چربی را برای آن به‌وجود آورند. همان‌طور که همه ما می‌دانیم مولکول‌های آب امکان ترکیب با چربی را نداشته و هیچ‌گاه این دوماده با هم ترکیب نمی‌شوند، در نتیجه ریز مولکول‌های میسل با دو سرِ باز، از یک سر به آب وصل بوده و با سرِ آزاد دیگر خود چربی و آلودگی را به خود جذب می‌کنند و به دلیل این‌که حجم اصلی میسلار واترها را آب تشکیل داده درنتیجه از خشکی پوست جلوگیری کرده و تا حدودی به آب‌رسانی آن کمک می‌کند.

پاک کننده میسلار مناسب چه نوع پوستی است؟

با توجه به این‌که این محلول فاقد چربی است استفاده از آن برای انواع پوست مناسب بوده و یک پاک‌کننده بی‌عیب و نقص برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه به حساب می‌آید. از آن گذشته این محصول فاقد هرگونه مواد شیمیایی بوده و بدون الکل تولید می‌شود و یک پاک‌کننده مناسب برای پوست حساس که مستعد قرمزی و خارش است به‌حساب می‌آید.

بعد از استفاده از میسلار باید پوست شسته شود یا خیر؟

میسلار واترها بعد از استفاده نیاز به شستشو با آب ندارند، اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به آرایش غلیظ علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌شود که حتی اگر در ظاهر اثری از مواد آرایشی و آلودگی بر روی پوست شما دیده نمی‌شود حتما پوست خود را با آب ولرم آبکشی کنید.

محصولات میسلار بی یلندا

آیا می‌توان از میسلار واتر بجای تونر استفاده کرد؟

جواب این سوال مرتبط با نیاز پوست شما است. در ابتدا بهتر است به کارایی تونر اشاره کنیم، کارکرد اصلی تونرها ایجاد تعادل در PH پوست شماست و نگهداشتن این PH در حالت نرمال و طبیعی پوست است، پس مطابق توضیحات بالا و باتوجه به اینکه میسلار PH پوست را در حالت طبیعی آن نگه می‌دارد دیگر نیازی به تونر احساس نمی‌شود. نکته قابل توجه این است که در حالت عادی از پاک‌کننده‌ها در مرحله قبل از شستشوی پوست استفاده می‌شود و از تونر در مرحله بعد از شستشو، اگر از میسلار به‌عنوان پاک کننده استفاده کنیم یک مرحله حذف خواهد شد. تونرها در مرحله بعد از شستشو برای بازگرداندن PH طبیعی و هم‌چنین برای پاک‌کردن نهائی روزنه‌ها و برای آماده‌سازی پوست برای استفاده از کرم و سرم مورد نیاز پوست شما استفاده می‌شود، شما می‌توانید از میسلار واتر نیز درست مانند تونر بعد از مرحله شستشو نیز استفاده کنید.

اما تفاوتی که میسلار واتر و تونر را از هم متمایز می‌کند در تونرهای تخصصی قابل مشاهده است. این محصولات  که کارایی بیشتر از آن‌چه یک تونر معمولی انجام می‌دهند را در خود جای داده‌اند، در واقع محصولاتی با ارزش‌های افزوده‌ای فراتر از یک تونر هستند، مثلا مواد قابض و کنترل‌کننده چربی در خود دارند و یا در آن‌ها از مواد آبرسان یا آنتی اکسیدان‌ها برای شادابی و آب‌رسانی پوست استفاده شده است. جالب اینجاست که در بازار جدید محصولات آرایشی و بهداشتی میسلار واترهایی با ویژگی‌هایی که نامبرده شد به بازار عرضه شده که آن‌ها را به‌عنوان میسلار-تونر معرفی می‌کنند.

تنها نکته‌ای که در این میان بسیار حائز اهمیت می باشد این است که هرگز از محصولات کنترل‌کننده چربی برای پاک‌کردن چشم و اطراف چشم خود استفاده نکنید. این محصولات با توجه به اینکه پوست اطراف چشم نازک است باعث خشک‌شدن و در نتیجه ایجاد چروک در این نواحی خواهد شد.

نگارنده : آ.غلامپور