در دنیای زیبایی و آرایش در حال حاضر بی‌نهایت طیف رنگی از رژلب‌ها به بازار ارائه شده‌است . این تنوع در عین حال که می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد، باعث سردرگمی خانم‌ها در انتخاب نیز می‌شود. برای پیدا کردن بهترین رنگ رژلب، شما باید اطلاعات کافی از پوست‌تان داشته باشید تا با انتخاب مناسب‌ترین رنگ رژلب، چهره‌تان را جذاب‌تر کنید. با خواندن این مطلب یاد می‌گیرید که چه رنگی برای شما مناسب است و می‌تواند مکمل رنگ پوست شما باشد. در نتیجه، چه به دنبال یک رژلب برای مهمانی شبانه باشید و یا رژلب مناسب برای آرایش روزانه، ما به شما کمک می‌کنیم رژلبی را انتخاب کنید که انگار برای شما ساخته شده است.

ته‌رنگ ( Undertone)  پوستِ صورت خود را مشخص نمایید

زمانی‌که می‌خواهید مناسب‌ترین رنگ رژلب را پیدا کنید، دانستن ته رنگ صورتتان بسیار ضرورری‌است. پوست هر فرد ته‌رنگی دارد که می‌تواند رنگی سرد و یا گرم باشد و یا ما بین این دو، یعنی خنثی باشد. دانستن این طبقه‌بندی به شما در انتخاب لوازم آرایشی بسیار کمک می‌کند. برای دانستن ته رنگ پوست‌تان باید به رنگ رگ‌های درون مچ دستتان توجه کنید. اگر رنگ رگ‌های شما آبی یا بنفش باشد، ته رنگ پوست شما سرد است. اما اگر سبز باشند، ته‌رنگ گرم دارید. اگر نمی‌توانید رنگ آن‌ را رمزگشایی کنید و یا ترکیبی از هر دو است، ته رنگ شما خنثی است و هر دو رنگ سرد و گرم برای شما مناسب است. خانم‌ها با رنگ پوست زیتونی معمولا در گروه پوست‌های خنثی قرار می‌گیرند.

راه حل دوم برای تشخیص ته رنگ پوست شما تاثیرنور خورشید بر روی پوست‌تان است. افرادی که ته رنگ پوست آن‌ها گرم است، بیشتر پوست‌شان استعداد برنزه شدن دارد. درحالی‌که افرادی که ته رنگ سرد دارند اغلب به راحتی برنزه نمی شوند. به این موضوع دقت کنید که چهره سرد می تواند تیره نیز باشد.

راه حل سوم برای تشخیص ته‌رنگ این است که ببینید که طلا یا نقره روی پوست‌تان چگونه جلوه می‌کند. اگر ته‌رنگِ چهره‌ی گرم دارید، جواهرات به رنگ طلا بر روی پوست شما زیباتر به نظر می‌رسند و اگر ته‌رنگ چهره‌ی سرد دارید، رنگ نقره‌ای با پوست شما هماهنگی بیشتری دارد و رنگ خنثی با هر دو!

رژلب چه رنگی بیشتر به شما می‌آید؟

ته‌رنگ صورت شما آشکارا بر روی مناسب‌بودن رنگ رژلبتان اثر می‌گذارد. توجه کنید که همیشه رنگ‌های مشابه را انتخاب کنید! در  حالت کلی، خانم‌ها با ته‌رنگِ سرد با رژلب‌های سرد مثل قرمز کلاسیک، بنفش و رنگ‌های با زمینه آبی زیباتر می‌شوند و برعکس، خانم‌ها با چهره‌ی گرم با رژلبِ گرم مانند هلویی یا نارنجی زیباتر می‌شوند. اگر ته‌رنگ خنثی دارید مثل رنگ زیتونی، از این جهت بسیار خوش‌شانس هستید چون هر دو طیف سرد و گرم را می‌توانید استفاده‌کنید.

بهترین رژلب برای شما

زمانی‌که دانستید ته‌رنگ پوست‌تان چیست، باید به رنگ پوست خود نیز توجه‌کنید. برای دانستن رنگ پوست خود، در مقابل نور طبیعی قرارگیرید و رنگ پوست‌تان را بدون آرایش مشاهده‌کنید. به پوست اطراف فکِ خود توجه کنید تا به‌خوبی درک کنید رنگ پوست شما خیلی روشن، روشن، متوسط، برنز و یا تیره است. زمانی‌که ته‌رنگ و رنگ پوست خود را درک کردید، می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که برای پوست شما مناسب‌تر است.

بهترین رنگ رژلب برای پوست‌های خیلی روشن

پوست‌های خیلی روشن حالت رنگ پریده‌گی دارند و در عین حال شفاف هستند. اگر پوست شما خیلی روشن است، شما به راحتی در مقابل نور خورشید می‌سوزید و احتمال به وجودآمدن لک و قرمزی در پوست شما زیاد است. برای خانم‌هایی با پوستِ خیلیِ روشن، رنگ‌های صورتی، مرجانی، هلویی و Nude  بسیار مناسب است. در عین حال شما می‌توانید رنگ‌های دیگر را نیز استفاده نمایید، اما باید از رژلب‌ با پایه‌ی زرد اجتناب کنید، چون پوست شما را رنگ پریده‌تر نشان می‌دهد. اگر پوست شماخیلی روشن است و و ته‌رنگ سرد دارید، رنگ های nude ، موکا و تمشکی به شما بسیار می‌آید. خانم ها با رنگ پوست خیلی روشن و ته‌رنگ گرم، با رنگ‌های صورتیِ کم‌رنگ و هلوییِ روشن بسیار زیبا می‌شوند. برای خانم‌هایی با پوست خیلی روشن و پوست سرد و مخصوصا برای آرایشِ عصر، رژلب‌های سرخابی جیغ و قرمزی که پایه‌ی آبی دارند و برای خانم‌هایی با پوست گرم، رنگ نارنجی بسیار مناسب است. 

بهترین رنگ رژلب برای پوست‌های روشن

خانم‌های با پوستِ روشن نیز تقریبا رنگ‌پریده به نظر می‌رسند. با این‌که احتمال دارد در مقابل نور آفتاب بسوزند، اما بعد از مدتی ممکن است پوست آن‌ها برنزه شود. اگر رنگ پوست شما روشن است، رنگ‌هایی مثل صورتی، بژ-صورتی، مرجانی و هلویی می‌تواند شما را جذاب‌تر کنند. همانند پوست‌های خیلی روشن، شما نیز نباید از رنگ‌هایی که زمینه زرد دارند استفاده کنید و در عوض از رنگ‌هایِ رُز مانند(صورتی) و تافیِ روشن استفاده‌کنید. اگر رژلب با رنگ غلیظ‌تر را ترجیح می‌دهید، رنگ صورتی-قرمز و یا مرجانی با پایه قرمز را حتما امتحان کنید. رنگِ تمشکی و سرخابی هم می‌تواند برای خانم‌هایِ با ته‌رنگِ سرد مناسب باشد. اگر ته‌رنگ گرم دارید، رنگ‌های صورتی روشن و هلویی علاوه بر مرجانی با پایه‌ی نارنجی می‌توانند برای شما مناسب باشند و هم‌چنین رنگ بژِ تیره!

بهترین رنگ رژلب برای پوست‌های رنگ متوسط

پوستی با رنگِ متوسط به راحتی برنزه می‌شود، عموما آفتاب سوخته نمی‌شود و معمولا حساس نیز نیست. اگر این خصوصیاتی که گفتیم شبیه پوست شما است، پوست شما از نوع متوسط است و رنگ‌های رُز، ارغوانی، و طیفِ رنگیِ تمشکی برای شما بسیار مناسب است. در حقیقت رنگ‌های قهوه‌ای-ارغوانی گزینه‌ی دوست‌داشتنی‌ای برای شما هستند و رنگ بژ-صورتی هم یک انتخاب مناسب برای آرایش طبیعی شماست. برای این پوست با ته‌رنگِ سرد، رنگ صورتی وکرن‌بری بسیار تکمیل کننده است. اگر ته‌رنگ گرم دارید، پایه نارنجی-قرمز، نارنجی غلیظ و حتی رنگ مسی و طیف برنز را نیز حتما امتحان‌کنید. شما با دیدن این‌که چقدر شما با این رنگ‌ها دوست‌داشتنی می‌شوید سورپرایز می‌شوید.

بهترین رنگ رژلب برای پوست‌های برنزه

این رنگ پوست شامل ترکیبی از رنگ‌های برنزه و زیتونی است. اگر شما جزو این گروه هستید، این شانس را دارید که به‌ندرت بسوزید و عموما درکل سال برنزه هستید. خانم ها با این رنگ پوست باید از استفاده رنگ‌های قهوه‌ای- بنفش خودداری نمایند اما رنگ کاملا بنفش می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و ترکیب آن با رنگ پوست شما بسیار زیبا می‌شود. اگر پوست برنزه با ته‌رنگِ گرم دارید، می‌توانید از رنگ‌های مرجانی، صورتی تیره و غلیظ و یا رنگ‌هایِ با پایه‌ی نارنجی استفاده نمایید. البته چهره‌های با ته‌رنگِ سرد با رنگ‌های قرمزِ آلبالویی و شرابی بهتر می‌شوند. برای خانم‌هایی که رنگ زیتونی و یا خنثی دارند، قرمز، صورتی و نارنجی بسیار خوب است. 

بهترین رژلب برای پوست‌های تیره

کسانی‌که پوست‌های تیره دارند، هیچ‌وقت آفتاب‌سوخته نمی‌شوند و غالبا موهای سیاه و یا قهوه‌ای تیره دارند. اگر جزو این گروه هستید، طیف قهوه‌ای، گردویی، کاراملی و شرابی برای‌تان مناسب است چون این گزینه‌ها به پوست شما رنگ می‌بخشند. رنگِ قرمز آلبالویی، تمشکی، بنفشِ تیره و هم‌چنین رنگ قرمز نیز برای پوست های تیره بسیار جذاب است، در عین حال رنگ‌های روشن را نباید استفاده کنند. البته این به معنای این نیست که اگر پوستی تیره دارید نباید رنگ‌های Nude را انتخاب ‌کنید، ولی یادتان باشد رنگ‌های گرمNude  مانند قهوه‌ای متالیک، کاراملی گرم، صورتی-طلایی را انتخاب کنید. اگر پوستی با ته‌رنگِ سرد دارید، رنگ‌هایی مثل قرمز متالیک و یاقوتی سرخ علاوه بر قرمز شرابی می‌تواند برای‌تان مناسب باشد. افرادی با با ته‌رنگ گرم می‌توانند رنگ‌های مسی را علاوه بر برنز و قرمزِ آلبالویی استفاده کنند.

خلاصه‌ای از اینکه چگونه رنگ رژلب خود را انتخاب نمایید

در انتهای این مقاله می ‌خواهیم نتیجه‌گیری کنیم و خلاصه‌ای از مطالب گفته شده را برای شما بنویسیم که با به‌خاطر سپردن این موارد بتوانید بهترین انتخاب را برای پوست خود داشته باشید. لازم به توضیح است که تمامی موارد گفته شده زمانی برای شما موثرتر است که از محصولات آرایشی و بهداشتی باکیفیت و مناسب استفاده نمایید. محصولات بی‌کیفیت علاوه بر تاثیرات مخرب بر روی سلامتی شما، نتایج مورد انتظار و دلخواه شما را نیز به ارمغان نمی‌آورند. برای نحوه‌ی انتخابِ رژلبِ مناسب صورتِ خود، نکات زیر را فراموش نکنید.

  1. ابتدا سرد و یا گرم بودن ته‌رنگِ پوست‌تان را تعیین‌کنید.
  2. اگر پوستی با ته‌رنگِ گرم دارید رنگِ گرم و اگر ته‌رنگ سرد دارید رنگ سرد انتخاب کنید.
  3. مشخص کنید پوست‌‌تان خیلی روشن، روشن، متوسط، برنزه و یا تیره است.
  4. ته‌رنگِ خنثی مثل زیتونی با هر رنگی زیبا می‌شود.
  5. همواره به یاد داشته اشد که قوانین می‌توانند شکسته شوند، پس اگر می‌خواهید رنگ‌های متفاوتی به پوست خود بدهید، امتحان کنید!

 

متن برگرفته از سایت :

www.thetrendspotter.net

 گردآورنده: نازنین شاهین مرادی