روزهای آخر تابستان و اوایل پاییز بهترین زمان برای آن است لباس‌های مُدِ فصل‌های پاییز و زمستان را بشناسید تا بتوانید خریدهای هوشمندانه‌تر و استایل جذاب‌تر داشته باشید. با توجه به آنچه طراحانِ مشهورِ بین‌المللی در هفته‌های مُدِ نیویورک، پاریس، لندن و میلان به نمایش گذاشته‌اند، پاییز و زمستان 2020 ترندهای متنوع، خاص و منحصربه‌فردی را به همراه دارد. رنگ‌های مدِ پاییز و زمستان امسال شامل رنگ‌های صورتی هلویی، سبزِ لجنی، طیف‌های رنگ طوسی و قهوه‌ای و خاکی می‌شوند. مدل لباس‌های خاصی که در ادامه می‌بینید همگی ترندهای پاییز و زمستان 2020 هستند.

کت‌ها و پالتوهای خزدار

برندهای معروف طراحی لباس از کت و پالتوهای خزدار در شوی لباس خود استفاده کرده‌اند. اغلب آن‌ها برای حمایت از حقوق حیوانات، خزِ مصنوعی را جایگزین پوست واقعی حیوانات کرده‌اند. بعضی از طراحان جنس کلی پالتو را از خز در نظر گرفته و برخی دیگر تنها قسمت‌های خاصی از لباس را با خز پوشانده بودند. علاوه بر خزهای ساده و تک رنگ، استفاده از خزهای طرح‌دار و خاص نیز بسیار محبوب شده است.

لباس‌های ریش‌ریش

لبه‌های ریش‌ریش کت، پیراهن و دامن از ترندهای محبوب فصل پاییز و زمستان هستند. برندهای دیور و پرادا از این ویژگی برای لباس‌های خود استفاده کرده‌اند. حتی کت‌های کوتاه با لبه ریش‌ریش نیز بسیار محبوب شده‌اند. هر چه ریشه‌ها پرتر و بلندتر باشند، لباس به مد روز نزدیک‌تر خواهد بود.

بارانی‌های چرمی مشکی

طراحان مد برای پاییز و زمستان 2020 از لباس‌های مورداستفاده در فیلم ماتریکس الهام گرفته‌اند. در این فیلم اغلب از بارانی‌های بلند چرمی و به رنگ مشکی استفاده شده است. این بارانی‌ها در قسمت بالاتنه دکمه‌دار و از کمر به پایین بدون دکمه هستند. این مدل بارانی‌ها را تنها در کنار کیف و کفش‌های چرمی استفاده کنید.

انواع لباس‌های چین‌دار و پف‌دار

یکی از جالب‌ترین ترندهای پاییز و زمستان 2020 استفاده از لباس‌های پف‌دار یا چین‌دار است. چین و پف در هر قسمت از لباس آن را مطابق مُدِ روز جلوه می‌دهد. سرشانه لباس، آستین‌ها و دامن و پایین‌تنه پف‌دار امسال مورد توجه طراحان مد قرار گرفته است. دامن‌های عروسکی چین‌دار بلند یا کوتاه، سرشانه‌های پفی با اَشکال متنوع و خاص و آستین‌های اغراق‌آمیز و پف‌دار به‌خصوص از جنس حریر یا توری همگی از ترندهای این فصل هستند. این ویژگی در لباس‌ها سبب می‌شود که کمر شما باریک‌تر به نظر برسد.

پارچه مخمل

استفاده از پارچه مخمل در پالتو، پیراهن‌ زنانه، کت کوتاه، شنل و پانچو از ترندهای فصل است. رنگ‌های تیره مانند زرشکی، قهوه‌ای، سبز لجنی، بنفش تیره و به ویژه مشکی از محبوب‌ترین رنگ‌های پارچه مخمل در پاییز و زمستان 2020 شناخته می‌شود. این پارچه به دلیل بافت لطیف و زیبایی خاصی که دارد ظاهری شیک را برایتان به ارمغان می‌آورد.

سبک لباس‌های مربوط به سوارکاری و موتورسواری

کت و کاپشن‌هایی با قد متوسط یا کوتاه در کنار شلوارهای فاق بلندِ و چسبان که انتهای آن‌ها در چکمه‌های بلند قرار می‌گیرد، از جمله مواردی هستند که در استایل سوارکاران و موتورسواران به‌وضوح دیده می‌شود. این لباس‌ها نمونه‌ای از ترندهای پاییز و زمستان 2020 هستند. این استایل در عین زیبایی بسیار پرکاربرد است و برای اکثر موقعیت‌های روزانه استایل راحت و مناسبی را تشکیل می‌دهد. در کنار این سبک لباس می‌توان از اکسسوری‌هایی مانند کیف‌های کوچک، کمربند و کلاه استفاده کرد.

پارچه‌های چهارخانه

ترند پارچه‌هایی با طرح چهارخانه تنها مربوط به پاییز و زمستان 2020 نمی‌شود. این طرح پارچه هرساله در فصل پاییز زمستان پرطرفدار است. پارچه‌های چهارخانه معمولاً در تهیه دامن، بارانی و پالتو کاربرد فراوان دارند. حتی استفاده از چندرنگ مختلفِ این طرح پارچه در کنار هم نیز امکان‌پذیر است. در کنار چهارخانه، دیگر طرح‌های هندسی نیز روی پارچه استفاده می‌شوند که از مدهای امسال هستند.

کیف‌هایی با شکل هندسی

کیف‌های چرمی و پارچه‌ای با اندازه‌های کوچک که به فرم اَشکال هندسی خاص مثل مکعب، کره، هرم، شش‌ضلعی و استوانه‌ای هستند، در فشن شوی برندهای مطرح دیده می‌شود.

استفاده از خز روی کیف

علاوه بر آن که لباس‌ها و پالتوهای خزدار بسیار مورد توجه طراحان لباس قرارگرفته‌اند، کیف و کفش‌هایی که قسمتی از آن‌ها با خز پوشیده شده‌اند نیز در ترندهای پاییز و زمستان امسال به چشم می‌خورد.

کیف‌هایی با جنس خاص

کیف‌هایی از جنس پارچه جین و مخمل یا از جنس چرم با طرح پوستِ مار و چرم‌های بسیار براق امسال دوباره به جمع ترندها بازگشته‌اند.

زنجیرها

استفاده از زنجیر در انواع اکسسوری‌ها مانند گردنبند ، دستبند، گوشواره ، کیف و حتی ماسک‌هایی که به‌تازگی وارد استایل از ترندهای پاییز و زمستان 2020 است. در قسمت دسته کیف‌ها، بند عینک و ماسک از زنجیرهای فلزی یا پلاستیکی با رنگ‌های متنوع استفاده شده است. طراحان لباس و اکسسوری از این ترند حتی در قسمت بند کفش‌ها نیز بهره برده‌اند. برای مشاهده و خرید انواع اکسسوری و زیورآلات خاص از فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت اینجا را کلیک کنید.

 

در این مقاله به رنگ‌، جنس پارچه‌، مدل لباس و اکسسوری‌های زنانه که ترند فصل پاییز و زمستان سال 2020 هستند، اشاره شده است. استفاده از این موارد در استایل شما می‌تواند موجب خوش‌پوشی بیشتر در روزهای سرد سال شود. برای خرید انواع لباس‌های پاییز و زمستانه از سایت فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت اینجا را کلیک کنید.

تهیه و ترجمه: ملیکا حضوری