نام برند بی‌یلندا همیشه با تنوع محصولات آن مطرح بوده است. هر لاین در محصولات این برند عهده‌دار مسئولیت خاصی می‌باشد و برای نوع مشخصی از پوست با نیازهای مشخص طراحی شده است. لابراتوار بی‌یلندا دارای سه نوع مختلف از اسکراب صورت است و هر یک از این محصولات برای نیاز خاصی طراحی شده‌اند که در ادامه به بررسی این اسکراب‌ها می‌پردازیم.

اسکراب لیمو و خیار

محصولات لاین لیمو و خیار یکی از قدیمی‌ترین محصولات برند بی‌یلندا است که از روزی که وارد بازار ایران شد طرفداران خاص و وفادار خود را پیدا کرد. علاقه به محصولات لاین لیمو و خیار در بین مصرف‌کننده‌های ایرانی به‌حدی زیاد است که معمولا هربار پس از مدت زمان کوتاهی از پخش این محصول در بین فروشگاه‌ها، تقریبا تمامی این محصولات به فروش می‌رسد و طرفداران را مشتاقانه منتظر ورود دوباره آن می‌گذارد.

اسکراب لیمو و خیار یک اسکراب بسیار ملایم است که مناسب انواع پوست بخصوص پوست چرب و مختلط بوده و به آرامی لایه‌ی مرده سطح پوست را حذف می‌کند. بافت ژلی این محصول یک شوینده و پاک‌کننده ملایم و قدرتمند است که آثار آلودگی و آرایش باقی‌مانده را به خوبی از روی پوست پاک می‌کند.

عاملِ لایه‌بردار و پاک کننده منافذ این محصولِ اسکرابِ مکانیکی، متشکل از دانه‌های کروی موجود در بافتِ ژلی است. این دانه‌های اسکراب‌ با ملایمت، سلول‌های مرده را از سطح پوست جدا کرده و به بازسازی لایه خارجی پوست سرعت می‌بخشد. با توجه به این‌که دانه‌های اسکراب این محصول زبر یا زمخت نیست استفاده از محصول برای انواع پوست توصیه می‌شود.

تنها نکته‌ای که در این محصول باید مورد توجه قرار گیرد میزان استفاده از آن در طول هفته است. چنان‌چه فردی پوست بسیار چربی دارد می‌تواند به صورت روزانه از این محصول استفاده کرده و آن را جایگزین شوینده روزانه خود کند، اما اگر فردی پوست خشک و یا حساس دارد بهتر است تنها هفته‌ای یک تا دو بار از این محصول به عنوان اسکراب و لایه‌بردار بسیار سبک استفاده کند. در نهایت وجود سرم حاوی عصاره خیار در این محصول از التهاب و قرمزی پوست جلوگیری کرده و با خنک‌کردن این لایه به تسکین آن می‌پردازد.

لاین محصولات اسکراب

اسکراب کربن فعال

این محصول یک خمیر سه‌کاره بسیار قوی است که از مجموعه‌ی محصولاتِ لاین کربنِ فعال بوده و همانند سایر محصولات این لاین جهت حذف حالت روغنی و چربِ پوست و هم‌چنین عمل سم‌زدایی آن و در نتیجه رفع تیرگی و شفاف شدن پوست طراحی شده است. اسکراب کربن فعال به صورت همزمان به ‌عنوان شوینده و پاک کنننده، اسکراب و ماسک قابل استفاده است.

چنان‌چه این محصول برروی پوست خیس استفاده شود به صورت همزمان همانند یک شوینده و پاک‌کننده، آلودگی‌ها و آرایش را به کمک عنصر کربن فعال که همانند یک جاروبرقی و یا آهنربای بسیار قوی عمل می‌کند در خود جذب می‌کند و با ماساژ دادن آن برروی پوست به کمک دانه‌های اسکراب و نیز وجود کربن فعال مثل یک لایه‌بردار شیمیایی، سلول‌های مرده سطح پوست و چربی انباشته شده در منافذ را به خود جذب می‌کند و عمل اسکراب و لایه‌برداری را انجام می‌دهد. استفاده از این محصول برروی پوست خشک آن را تبدیل به یک ماسک قوی برای حذف چربی کرده و با استفاده مداوم از آن چربی پوست کنترل می‌شود. هم‌چنین این ماسک با کنترل سِبوم و حذف چربی و آلودگی از درون منافذ پوست به کوچک‌شدن منافذِ باز و حذف جوش‌های سرسیاه کمک شایانی می‌کند.

تمامی ویژگی‌های گفته شده، به‌خصوص وجود کربن فعال طبیعی در محصولات این لاین، آن‌ها را تبدیل به یک لاین مناسب برای پوست‌های چرب و مختلط کرده است.

اسکراب نورو گلیکول و ویتامین C

این لاین از محصولات بی‌یلندا با بهره‌گیری از آخرین متدهای روزِ زیباییِ دنیا وارد بازار شده و از وجود نوروپپتیدها بهره می‌برد، نوروپپتیدها مولکول‌های ریزِ پروتئینی هستند که در تمام ارگان‌های بدن وجود دارند، برای درک راحت‌ترِ تاثیر این پروتئین‌ها باید بیان کرد که کلاژن یکی از آن‌هاست. پپتیدها با تحریک عصب‌ها و لایه‌های پوست آن‌ها را به تولید سریعتر کلاژن و بازسازی آن تحریک می‌کنند، که نتیجه‌ِی این عمل کند‌شدن فرآیندِ پیریِ پوست است. لاین نورو گلیکول و ویتامین C علاوه بر پپتیدها سرشار از گلیکول و ویتامین C است که مجموع این مواد، تمامی محصولات این لاین را تبدیل به یک لاین روشن و شفاف کننده‌ی پوست کرده است. وجود گلیکول و ویتامین C همانند یک لایه بردارِ طبیعی عمل می‌کند و به حذف سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند. در شوینده‌ی اسکراب‌دار این لاین، علاوه بر تمامی موارد گفته شده اسکراب‌های مکانیکیِ زبِر نیز وجود دارد، وجود این دانه‌هایِ زِبر عمل لایه‌برداری را سرعت بخشیده و پوست را برای بازسازی سریعتر لایه خارجی تحریک می‌کند. مجموع موارد گفته شده و وجود میزان بالایی از ویتامین C در این اسکراب، سبب روشن شدنِ لک‌های پوستی شده و پوست را روشن و شفاف می‌کند. اسکراب نورو گلیکول و ویتامین C با وجود دانه‌های زبر مکانیکی برای پوست‌های ظریف و حساس توصیه نمی‌شود.

گردآورنده: آ. غلامپور