حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که پس از نگاه‌کردن به چهره بعضی از خانم‌ها با خودتان فکر کنید، چه پوست براق و شادابی دارند! تعجب نکنید، احتمالاً آن‌ها از یک هایلایتر برای براق و درخشان کردن آرایش خود استفاده‌کرده‌اند. پوستِ سالم در حالتِ طبیعی و بی آرایش مقدار کمی برق دارد که نشان دهنده شادابی و طراوت پوست است. اما گاهی اوقات بر اثر عواملی مثل خشکی یا چربی بیش‌از‌حد، دِهیدراته شدن پوست و بالا رفتن سن، پوست درخشش و طراوت اولیه خود را از دست می دهد. حتی اگر از کرم پودرهای مات کننده استفاده ‌می‌کنید پوست شما ممکن است شاداب جلوه نکند. اما نگران نباشید، زیرا هایلایتر به کمکتان می آید.

هایلایتر چیست؟

هایلایترها محصولاتی هستند که روی پوست قرار می‌گیرند و نور را بازتاب می‌دهند. این بازتابش نور باعث ایجاد برق ملایم روی پوست شده و جلوه‌ی آن را شاداب و تازه می‌کند. هایلایترها انواع مختلفی دارند که برخی درخشش خیره کننده داشته و برخی دیگر حالت براق ملایم به پوست می‌دهند.

هایلایتر و رژگونه چه تفاوت‌هایی دارند؟

رژگونه‌ها محصولاتی هستند که به پوست رنگ می‌دهند که ممکن است براق یا مات باشند. اما هایلایتر معمولا رنگ خاصی ندارند و تنها پوست را براق می کنند. از هایلایتر باید در قسمت‌هایی از پوست استفاده کرد که می خواهیم جلوه بیشتری داشته باشند و برجسته به نظر برسند. بهترین قسمت صورت برای استفاده از هایلایتر، بالای استخوان گونه، روی تیغه بینی و بالای لب‌ها هستند.

انواع مختلف هایلایتر

هایلایترها از نظر بافت می‌توانند پودری، مایع یا استیکی باشند. انتخاب اینکه چه نوع بافت هایلایتر مناسب شماست به نوع پوستتان بستگی دارد. برای پوستِ چربی بهتر است از هایلایترهای پودری استفاده شود، زیرا چربی موجود در پوست را بیشتر نمی‌کنند و ماندگاری آن‌ها روی پوست طولانی‌تر است. برای پوست خشک، هایلایترهای مایع و استیکی بهتراند زیرا خشکی پوست را بیشتر نمی‌کنند. اما برای پوست‌های نرمال هیچ محدودیتی وجود ندارد و می توان از هر نوع بافت هایلایتر استفاده کرد.

چگونه هایلایتر بزنیم؟

حتی آرایشگران حرفه ای نیز برای زدن هایلایتر مایع و کرمی از اسفنج آرایشی یا بیوتی بلندر استفاده می‌کنند. اسفنج آرایشی را نم‌دار کرده و سپس برای پخش کردن هایلایتر آن را به صورت ضربه روی پوست بزنید. برای پخش کردن هایلایترهای پودری آن را به وسیله یک براش کوچک یا متوسط که موهای نرمی دارد روی قسمت های مورد نظر پوست بکشید. بهتر است که از هایلایتر روی کرم پودر استفاده شود. اگر روی هایلایتر از کرم پودر استفاده کنیم، جلوه کرم پودر را از بین خواهیم برد.

آیا با هر رنگ پوستی می توان از هایلایتر استفاده کرد؟

روی هر رنگ پوستی چه تیره و چه روشن هایلایتر جلوه زیبا و درخشانی خواهد داشت. اگر پوست دارای طیفِ رنگی گرم باشد هایلایترهایی با همین طیف رنگی وجود دارند که بهتر است از آن‌ها استفاده کرد و همچنین برای طیفِ رنگی پوست های سرد باید از هایلایترهایی با رنگ های سرد استفاده کرد. اما این یک قانون کلی و همیشگی نیست. در آرایش‌های خاص و متفاوت لازم نیست که محدود به قوانین شوید. در این صورت می توان از هر نوع طیف رنگی هایلایتر برای همه پوست‌ها استفاده کرد.

اگربیش از حد هایلایتر زدیم چگونه آن را کمتر کنیم؟

ممکن است گاهی اوقات مقدار زیادی هایلایتر استفاده روی پوست بزنید که در نهایت جلوه آن دلخواه شما نباشد در این مواقع از یک براش بزرگ و تمیز کمک بگیرید. براش را به آرامی روی پوست خود بگذارید و به وسیله آن هایلایتر را محو کنید. اگر براش تمیز نداشتید می‌توان اسفنج آرایشی را جایگزین آن کرد. اسفنج تمیز را نم‌دار کرده و آن را ضربه‌ای روی پوست بزنید. این کار را تکرار کنید تا زمانی که هایلایتر محو شده و به میزان درخشش مورد‌نظرتان برسید.

بهترین هایلایترها کدام اند؟

در دنیای پررقابت محصولات آرایشی، برندهای مطرح زیادی وجود دارند که هایلایترهای با کیفیت تولید می‌کنند. ابتدا با توجه به نوع پوستتان بافت هایلایتر مناسب صورت خود را انتخاب کرده و سپس به بررسی محصولات مختلف برندهای آرایشی بپردازید.

اگر به دنبال هایلایتر استیکی هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از هایلایتر استیکی پوپا است. این محصول را می‌توانید در طیف رنگی دلخواه در سایت فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت خریداری کنید.

پیشنهاد ما به کسانی که پوست خشک دارند، استفاده از هایلایتر مایع برند دلایلا و یا پوپا است. این هایلایترها دارای رنگ‌های مختلف هستند که نیاز هر نوع پوست را پاسخ می‌دهند. در مقایسه با کیفیت بسیار عالی این محصولات قیمت آن‌ها مناسب است.

هایلایترهای پودری با کیفیت و با قیمت متوسط را از فروشگاه اینترنتی تیمچه مارکت تهیه کنید. برای خرید هایلایترهای پودری برندهای مطرحی مانند سیاته، لُتی و دلایلا اینجا را کلیک کنید.

آرایش تابستانه زیبا نیاز به پوست براق و درخشان دارد که بدون استفاده از هایلایتر میسر نمی‌شود. هایلایترها یکی از آیتم‌های آرایشی هستند، که جلوه آرایش را جذاب و متفاوت می‌کنند.

تهیه و ترجمه: ملیکا حضوری