هماهنگ‌کردن آرایش با لباس نه‌تنها می‌تواند جالب باشد، بلکه کار بسیار جسورانه‌ای نیز است. آرایش شما، قسمتی از ظاهر شما را تشکیل می‎دهد، در نتیجه تمام عناصر ظاهری شما باید با هم هماهنگ ‌باشد.

اما به یاد داشته‌باشید که همانند تمام ترندهای آرایشی، زمانی که آرایش و لباس‌تان را با هم هماهنگ می‌کنید امکان وجود دارد که زیاد از حد به‌نظر برسد. در این مقاله با ما همراه باشید که 4 قانون آسان برای هماهنگ‌کردن آرایش و تیپ‌تان را به شما ارائه می‌‌دهیم.

 

1-    فاجعه‌ی ست کردن لباس شاد با آرایش غلیظ

ما همیشه طرفدار رنگ‌های شاد و جیغ هستیم. ما عاشق پرینت‌های رنگی، رنگ‌آمیزی و زیباتر نشان‌دادن خودمان از طریق فشن و مد هستیم. اما اگر به ست‌کردن لباس و آرایش خود فکر می‌کنید و لباستان به رنگ‌ جیغ است، باید بسیار دقت‌کنید! زیرا استفاده از رنگ‌های جیغ هم در آرایش و هم لباس می‌تواند فاجعه بار باشد.  سویی‌شرت آبی با سایه چشم آبی را تصور کنید!

منظور ما این نیست که نباید از آرایش رنگی استفاده کنید، بلکه باید به لباسی که می‌پوشید نیز توجه داشته باشید.

  • اگر رنگ پیراهن یا بلوزتان گلبهی جیغ است، بهتر است از رنگ‌های روشن برای رژلب و رژگونه‌تان استفاده کنید. ( برای انتخاب سایه، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ گلبهی باشد و  باز هم تاکید می‌کنیم از هماهنگ‌کردن کامل لباس و آرایش خود اجتناب کنید. چهره‌تان را با آرایش کمرنگ در کنار لباس با رنگ شاد دوست‌داشتنی‌تر کنید.
  • اگر پیراهنتان بنفش است، از رژلب  nude استفاده کنید. بنفش از آن دسته رنگ‌هایی است که ست‌کردن با آن کار سختی است و قرمز بدترین گزینه برای این رنگ از لباس است. پس بهترین رنگ Nude است و اگر بر روی آن از Lip Gloss استفاده کنید بسیار جذاب‌تر نیز می‌شود.
  • برای لباس نارنجی، طیف هلویی مناسب است. از استفاده رنگ‌ها با طیف صورتی اجتناب کنید. طیف قرمز ترکیب شده با نارنجی هم مناسب است.
  • لباس آبی با رژلب مرجانی و یا قرمز بسیار زیبا می‌شود. رنگ آبی برای آنکه زنانه شود باید ملایم‌تر به نظربرسد ، پس رنگ مرجانی رنگ بسیار مناسبی برای ترکیب‌شدن با این رنگ است. آبی، رنگی است که با رنگ‌های دیگر نیز می‎تواند ترکیب شود که انتخاب مکمل آن بستگی به میزان تیرگی و روشنی آن نیز دارد.  رنگ قرمز چون کاملا متضاد آبی است نیز ترکیب جذابی را به‌وجود می‌آورد.

 

اگر علاقه دارید که رنگ‌های خنثی مانند طوسی، سرمه‌ای،کبود و یا آبی تیره بپوشید، در این صورت آزادی بیشتری برای آرایشتان دارید و ریسک کمتری در انتخاب رنگ رژلب خواهید‌داشت.

 

دقت داشته‌باشید حتی زمانیکه رنگ‌های ملایم‌تر استفاده می‌کنید هم باید ظاهر کلی شما با هم  هماهنگ باشد.

 

2-   هماهنگ‌کردن با یک نقطه کوچک

با اینکه گفته‌شد هماهنگ‌کردن آرایش و لباس کار راحتی برای جذاب‌تر شدن ظاهرتان است، اما به این معنی نیست که هماهنگ کردن همه آیتم‌های لباستان با آن کار آسان و زیبایی است. برای مثال، اگر رنگ رژلب خود را  با پیراهن یکی کنید، احتمال مسخره به نظر رسیدن این ترکیب زیاد است. لطفا با این حرف حس بد نداشته باشید، حتی حرفه‌ای‌ترین استایلیست‌ها و آرایشگران هم زمان زیادی صرف انتخاب هماهنگ‌ترین رژلب با لباسشان می‌کنند تا شیک‌تر به نظر برسند. هیچ کس نگفته‌است بازی با رنگ‌ها و سایه‌ها کارآسانی است و به طور حتم ست‌کردن آرایشتان با قسمت بزرگی از ظاهر شما کار بسیار سختی‌است.

در نظر داشته باشید که انتخاب‌ یکی از لوازم تزئینی شما مانند کفش و یا کیف  و ست‌کردن آن با رژلب و یا سایه‌تان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. با این کار نه تنها به دلیل تمرکز بر روی قسمت کوچکی از ظاهرتان در وقتتان صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه در مقایسه با هماهنگ‌کردن با قسمت بزرگ‌تر از ظاهرتان  بسیار شیک‌تر هم به نظر می‌رسید.

کفشتان قرمز است؟ شما می‌توانید به راحتی از یک طیف قرمز بر روی لبتان استفاده کنید که باعث می‌شود تیپتان بسیار منظم به‌نظر‌برسد.

 

3-    زیاد از حد ست‌ نکنید

درست‌است که هماهنگ‌کردن ظاهر زیبایی به‌وجود می‌آورد، اما نباید زیاد از حد انجام شود. همان طور که قبلا اشاره شد، تمرکز بر هماهنگ‌کردن لوازم جانبی ظاهرتان با آرایش بسیار مناسب است. همیشه مقداری زمان برای انتخاب بهترین هماهنگی در ظاهرتان بگذارید. به‌طور مثال، اگر می‌خواهید چشمانتان بزرگ و خیره‌کننده به‌نظر برسد و از سایه چشم استفاده‌کنید، باید چشمانتان را مرکز توجه قراردهید و لباس‌های با رنگ خنثی مانند رنگ‌های تیره بپوشید و یا لباس‌ها با برق کمتر.

اگر طرح‌های پرینتی کارتونی و یا حیوانی می‌پوشید، رژلبتان را با زیورآلاتی مثل کمربند یا گوشواره‌تان ست‌کنید.

<" class="img-responsive"p dir="rtl">

4-وسایلتان را بشناسید

 هیچ‌کس با دانستن آنکه چگونه رنگ‌ها را با هم ترکیب‌کند به‌دنیا نیامده‌است و بارها شده که گزینه‌هایی را انتخاب کردیم که بهترین نبوده و همین تجربه باعث یادگیری ما می‌شود. اما برای آنکه در هماهنگ‌کردن رنگ‌ها حرفه‌ای شوید، باید یک سری نکات کلیدی را همیشه در ذهن داشته باشید. برای کمک به این امر، ما تعدادی راهنمایی کوچک برای شما قراردادیم که به عناصر مشخص و چگونگی کارکردن با آن‌ها تاکید می‌کند.

 

رژلب:

 در دنیای آرایشی، رژلب همیشه جذاب بوده‌است. رنگ رژلب شما همیشه یک شرحی از شماست و بسیار حائز اهمیت است. به‌یاد داشته‌باشید هنگام برنامه‌ریزی برای انتخاب لباستان، حواستان باید به آرایشتان نیز باشد.

اگر رنگ‌های جیغ می‌پوشید، می توانید رنگ‌های صورتی و یا خنثی برای لب‌هایتان انتخاب‌کنید. اگر جین می‌پوشید، شما می‌توانید آزادانه رنگ رژلبتان را انتخاب‌کنید. رنگ‌های شاتوتی، قرمز و حتی نارنجی را نیز انتخاب‌کنید که توجه را به سمت خودتان جلب کنید. بعد از آنکه رنگ رژلبتان را مشخص‌کردید ، انواع رژلب را در ذهنتان داشته‌باشید و بهترین نوع را برای خودتان انتخاب‌کنید.

 

 سایه چشم:

ست‌کردن رنگ سایه چشم با لباستان اصلا توصیه نمی شود! استفاده از سایه چشم همانند رژلب نیست بلکه راه‌های کمی وجود دارد که بتوانید سایه چشم مناسب را انتخاب‌کنید تا با لباستان هارمونی داشته‌باشد. لباستان به رنگ جیغ و شاد هست؟ پس شما این گزینه را دارید که سایه‌های به رنگ بژ، صورتی روشن و طلایی را استفاده‌کنید.

اگر لباستان روشن است، شما می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده‌کنید، اما فقط باید مطمئن باشید که از رنگ‌های مکمل آن استفاده‌کنید.

اگر لباستان به رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، طوسی و یا مشکی باشد، می‌توانید آرایش چشم دودی داشته‌باشد و حتی می‌توانید از رنگ‌های با روح تر مانند قهوه‌ای و یا بادمجانی نیز استفاده نمایید. توجه داشته‌باشید برای آنکه بدانید چه رنگی برای چشمان شما زیباتر است، تحقیق کنید. به طور مثال، سایه طلایی با چشمان آبی و سایه بنفش با چشمان سبز هماهنگی بسیار زیبایی‌دارد.

  

رژگونه:

رژگونه و سایه در دو قسمت مختلف صورت استفاده می‌شوند ولی قوانین یکسانی دارند. همانند آرایش چشم، رژگونه هم نباید کاملا با لباستان ست‌شود. اگر نمی‌دانید چه رژگونه‌ای برای شما مناسب است، با مقداری زمان و مطالعه می‌توانید به این درک برسید.  زمانیکه متوجه شدید چه رنگ رژگونه برای پوست شما مناسب است، می‌توانید تصمیم بگیرید که چگونه با لباستان هماهنگش کنید.

اگر رژگونه شما به رنگ پوست شما می‌آید و همان رنگی نیست که با لباس شما کاملا هماهنگ باشد، ایرادی ندارد شما بهترین گزینه را انتخاب کردید.

 

متن گرفته شده از سایت:

https://www.qcmakeupacademy.com/

تهیه و ترجمه: نازنین شاهین مرادی