برای سفر کردن در فصل زمستان باید حتما نکاتی مورد توجه قرار گیرد تا تبدیل به یک سفر به یادماندنی و خاطره انگیز شود. یکی از مهم‌ترین نکات در این زمینه انتخاب لباس زمستانی مناسب مانند شال، کلاه، دستکش و ... است. همانطور که می‌دانید این لباس‌ها حجم زیادی را اشغال می‌کنند و به همین دلیل انتخاب بین آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. سفر در زمستان بدون لباس مناسب تنها باعث سرماخوردگی و آزردگی می‌شود و هیچ نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت. اما در صورتی که لباس مناسب همراه داشته باشید، می‌توانید از روزهای زمستانی به بهترین شکل لذت ببرید.

اولین نکته‌ای که برای انتخاب لباس زمستانی باید به آن توجه داشته باشید، آب و هوای مقصد شماست. به عنوان مثال شهرهای گرمسیری ایران حتی در زمستان نیز دمای معتدلی دارند و خیلی سرد نمی‌شوند. به همین دلیل نیازی به تجهیزات زمستانی ندارند. در مقابل اگر برای تفریحات زمستانی به مناطق سردسیر سفر می‌کنید، حتما باید لباس زمستانی مناسب را ببرید. اگر از آب و هوای مقصد خود اطلاعاتی ندارید بهتر است جستجو کنید و یا اینکه تمام انواع لباسی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم را همراه با خود ببرید.

پالتو یک لباس زمستانی ضروری برای مسافرت

برای رفتن به سفر در فصل زمستان باید تا حد امکان از بردن لباس زمستانی غیر ضروری اجتناب کرد. پالتوها نسبت به کاپشن‌ها سبک‌تر هستند. آن‌ها به عنوان لباس‌های پاییزه شناخته می‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید به مناطقی سفر کنید که هوای گرم‌تری دارند یا در فصل پاییز که هوا هنوز خیلی سرد نیست، به سفر می‌روید، بهتر است یک پالتو با خود ببرید. در این صورت حتی اگر با باران و سرمای احتمالی مواجه شدید، لباس مناسب به همراه خود دارید.

کاربرد کاپشن در مسافرت‌های فصل زمستان

کاپشن یک لباس زمستانی ضروری برای مسافرت در فصل زمستان به شمار می‌رود. اگر شما در فصل زمستان قصد مسافرت به شهرهایی با آب و هوای سرد و برفی دارید حتما به کاپشن دارای پشم شیشه و یا کاپشن پر نیاز خواهید داشت. کاپشن پر نسبت به کاپشن‌های پشمی و پشم شیشه سبک‌تر هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند در برابر سرما از بدن شما را محافظت کنند.

نکته‌ای که در مورد این لباس زمستانی باید به آن توجه داشته باشید، این است که رویه آن ضد آب باشد. در این صورت هنگام بارش نیز مشکلی ایجاد نخواهد شد. آسترهای گرم کاپشن‌ها در ایجاد گرمای مناسب در فصل زمستان کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که این لباس زمستانی ضروری‌ترین قسمت از چمدان شما در سفر برای تفریحات زمستانی مانند اسکی به شمار می‌رود.

شلوارهای مناسب برای مسافرت در فصل زمستان

بعد از انتخاب لباس زمستانی مناسب برای بالاتنه، نوبت به پایین تنه می‌رسد. به یاد داشته باشید که گرم ماندن پاهای شما اهمیت بسیاری دارد.

شلوار جین یک گزینه بسیار مناسب برای فصل سرد زمستان است. زمانی که می‌خواهید چمدان سفر خود را ببندید، لازم است که یک شلوار جین مشکی و یا رنگ تیره به همراه خود ببرید. رنگ‌های تیره گرما را جذب می‌کنند و به طور کلی در فصل‌های سرد سال انتخاب بهتری هستند.

یکی دیگر از لباس‌های مورد نیاز شما در سفر زمستانی ساپورت یا لگینگ است. لگینگ‌های پشمی ‌بهترین نوع لباس زمستانی برای پاها به شمار می‌روند و به بهترین شکل پاهای شما را گرم می‌کنند. اگر قصد سفر به مناطق خیلی سرد را دارید، می‌توانید یک لگینگ پشمی ‌را زیر شلوار جین بپوشید تا پاهایتان گرم بمانند. لگ‌های هم برای اینکه به تنهایی پوشیده شوند و هم برای اینکه با لباس‌های دیگر همراه باشند، مناسب هستند.

لباس‌های خانگی زمستانی

برای مدتی که در هتل اقامت دارید نیز باید لباس مناسب همراه داشته باشید. چرا که شما نمی‌دانید دمای اتاقتان در هتل چگونه است و آیا می‌توانید آن را تغییر دهید یا خیر. بنابراین بردن لباس زمستانی خانگی یکی از مهمترین اقدامات است. بعضی از افراد هستند که در فصل زمستان هم تیشرت‌های آستین کوتاه در منزل به تن می‌کنند. اما به این افراد نیز توصیه می‌شود که علاوه بر تیشرت‌های آستین کوتاه حتما پیراهن‌های آستین بلند نیز همراه خود ببرند.

یکی دیگر از انواع لباس زمستانی ضروری در مسافرت‌های فصل زمستان بردن سویشرت یا هودی است. تفاوت سویشرت و هودی این است که هودی یک کلاه نیز دارد. هودی یا سویشرت می‌توانند از شما در برابر سرمای شب‌های طولانی زمستان محافظت کند. همچنین شما می‌توانید این لباس‌ها را زیر کاپشن یا پالتو نیز بپوشید یا در خانه روی لباس خانگی به تن کنید. این دو لباس برای موقعیت‌های مختلف مناسبند. حتماً در این سفر یک پلیور و یا لباس بافت نیز با خود همراه داشته باشید تا زمانی که سرمای هوا زیاد می‌شود، بتوانید آن را زیر پالتو یا کاپشن خود به تن کنید.

بوت و کفش کتانی برای مسافرت‌های فصل زمستان

در مسافرت‌های فصل زمستان بهتر است که حتما یک کفش ورزشی ضد آب را به همراه خود داشته باشید تا بتوانید در هنگام پیاده روی از آن استفاده کنید.  همچنین می‌توانید از بوت ضد آب استفاده کنید. نکته‌ای که در خرید بوت باید به آن توجه کنید، این است که به کف آن حتما توجه داشته باشید که در برف و باران سر نخورید سعی کنید برای مسافرت در فصل زمستان از کفش‌هایی استفاده کنید که داخل آن‌ها گرم و پشمی ‌است. این کفش‌های باعث می‌شود که در هنگام گردش شما پاهای شما گرم بماند. همچنین آب برف و باران وارد کفش نمی‌شود. البته نیازی نیست در مسافرت چندین مدل مختلف کفش زمستانی همراه خود داشته باشید. بهتر است با توجه به مقصد خود کفش مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد کوهنوردی دارید، به کفش‌های ورزشی نیاز خواهید داشت و اگر قصد اسکی دارید، بوت اسپرت برای شما انتخاب بهتری است.

اکسسوری‌های زمستانی

اکسسوری‌های لباس زمستانی علاوه بر زیبایی و افزایش جذابیت استایل، در گرم کردن افراد نیز نقش بسزایی دارند. کلاه و شال گردن، شال‌های بافت و دستکش از مهم‌ترین اکسسوری‌های زمستانی به شمار می‌روند. شما می‌توانید با استفاده از این نوع لباس زمستانی دست‌ها و سر خود را گرم‌تر نگه دارید. سعی کنید استایل زمستانی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که همه قسمت‌های بدن شما پوشیده شود. با این کار می‌توانید اطمینان داشته باشید که سرما نخواهید خورد و سفری به یاد ماندنی خواهید داشت.

 

گروه تیمچه مارکت ارائه دهنده انواع مختلف لباس‌ها و لوازم مورد نیاز برای بانوان است. در این مجموعه شما می‌توانید لباس زمستانی مناسب برای موقعیت‌های مختلف را نیز خریداری کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به بخش‌های دیگر سایت مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت