قبل از بحث در مورد انتخاب سبک، شما باید تعریف درستی از سبک داشته باشید. سبک همان شناخت خود و همچنین دانستن چیزی است که می‌خواهید به تصویر بکشید. اگر از این موضوع اطمینان داشته باشید، نظرات دیگران واقعاً اهمیتی ندارد. اما چگونگی ایجاد این اعتماد به نفس در خود و انتخاب سبک موردنظرتان بسیار مهم است. برای دستیابی به این هدف نکات زیر به شما کمک خواهند کرد.

از بدن خود درک کافی داشته باشید

آگاهی و دانستن نوع بدن یک دانش و قدرت است. بنابراین اولین چیزی که باید بفهمید این است که فرم بدن شما چگونه است و چه چیزی برای شما مناسب است. اگر درک خوبی از شکل اندام و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید، می‌توانید لباس‌های مناسبی را برای برجسته سازی یا پوشاندن آن‌ها انتخاب کنید. فرم بدن ممکن است به یکی از اشکال زیر باشد:

  • گلابی
  • سیب
  • مستطیل
  • ساعت شنی
  • مثلث وارونه

ابتدا نوع بدن خود را شناسایی کرده و سپس سبک‌های مناسب با  نوع بدن خود را دنبال کنید. هنگامی که این موضوع را کشف کردید، می‌توانید به فکر استایل دلخواهی که می‌خواهید باشید و یک لباس مناسب را انتخاب نمایید.

شخصیت خود را درک کنید

چند کلمه بنویسید که شخصیت شما را توصیف کنند. آیا احساس می‌کنید سبک شما شخصیت شما را نشان می‌دهد؟ به سبک‌های مختلف نگاهی بیندازید. کدام یک بیشتر مورد توجه شما قرار می‌گیرند؟

در مورد رنگ‌ها بیشتر بدانید

رنگ‌ها همچنین می توانند تأثیر بسزایی در سبک و احساس شما داشته باشند. درک کنید که رنگ‌ها چگونه احساسات شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اگر در سبک فعلی خود از رنگ زیادی استفاده نمی‌کنید، با افزودن بخش‌هایی از لوازم جانبی رنگی، شروع به آزمایش کنید و ببینید که این چه تاثیری در احساسات شما خواهد داشت. برای اطلاع از رنگ‌های مد سال مقاله رنگ‌های مناسب فصل پاییز 2020 را مطالعه نمایید.

یک دفترچه یادداشت برای ثبت سبک‌هایی که از آن‌ها الهام می گیرید، داشته باشید

پس از مدتی، الگویی را مشاهده می کنید که شامل انواع سبک هایی است که دوست دارید. آن‌ها را یادداشت کنید و قبل از رفتن به آخرین روند مد این سبک‌ها را به خود یادآوری کنید.

نسبت به کمد لباس فعلی خود حساس باشید

با خودتان صادق باشید. کدام لباس های داخل کمدتان را واقعاً دوست دارید. چه مدت از لباس ها را مدت‌هاست که نمی‌پوشید. خرید چه لباس‌هایی اشتباه بوده است. کدام لباس باعث خوشحالی شما می‌شود؟ همه این موارد را یادداشت کنید. سپس مواردی را که می دانید واقعاً به درد شما نمی‌خورند، اهدا یا تعویض کنید. ممکن است قطعات داخل کمدتان عالی باشند، اما اگر با شما یا نوع بدن شما تناسب نداشته باشند، شیک به نظر نمی‌رسند.

اطمینان حاصل کنید که هر کالایی که می‌خرید مناسب شما باشد

شما یک انتخاب عالی لباس را با قیمت پایین مشاهده می‌کنید. اما ممکن است خرید متناسب با اندام، شخصیت و سبک مورد علاقه شما نباشد. شما آن را امتحان می‌کنید، ممکن است آن لباس کمی کوتاه یا خیلی تنگ باشد، اما به هر حال آن را خریداری می‌کنید، زیرا این قطعه بسیار دوست داشتنی و ارزان است. این یک اشتباه بزرگ است. هر لباسی که مناسب شما نباشد هرگز زیبا به نظر نخواهند رسید.

انواع لباس‌های زنانه با کیفیت از بهترین جنس پارچه را از طریق سایت فروشگاه تیمچه مارکت تهیه نمایید. برای آشنایی با جنس پارچه‌ها و انتخاب بهتر مقاله معرفی پارچه‌های مناسب برای انواع لباس زنانه بخوانید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت