وقتی نوبت به تقویت رشد و بهبود موها می رسد، باید از روش های مراقبت صحیح را برای موهای خود  انجام دهید و از محصولات مناسب برای نوع مو خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید بافت مو را بهتر متعادل کرده و از داشتن موهای سالم بهره مند شوید. برای رطوبت  و آبرسانی بیشتر موها، می توانید از یک نرم کننده قوی با آبرسانی بیشتر استفاده کنید. این نرم کننده ها شما را ملزم می کنند، که محصول را برای چند دقیقه روی موهای خود بگذارید. تا آبرسانی بهتر و کاملتر انجام شود. اما نکات دیگری نیز وجود دارند که به رطوبت و آبرسانی بهتر موها و جلوگیری از خشکی و شکنندگی آنها کمک می‌کنند در زیر به این موارد اشاره شده است

 قبل و بعد از  حمام موهای خود را مرطوب کنید

همیشه توصیه شده است که هنگام ترک دوش یا هنگام ورود و قرار گرفتن در زیر آن موهای خود را مرطوب کنید. این فرایند در صورت داشتن موهای بسیار خشک، به تقویت روغن های طبیعی مو کمک می کند و از آنها در برابر آسیب بیشتر، شکستگی و خشکی محافظت می نماید.

 از محصولات مرطوب کننده  مو و پوست سر استفاده کنید

دو نوع محصول می تواند به مرطوب سازی مو کمک کند: 

لوسیون مو:

هنگامی که موهای خود را تمیز و نرم کردید، افزودن لوسیون به مو ها را از هرگونه شکستگی و خشکی محافظت می کند. همچنین می تواند یک نگهدارنده سبک باشد تا به شما کمک کند موهای خود را بهتر حالت دهید.

روغن ها:

هنگام استفاده از روغن برای موهای خود، همیشه به یاد داشته باشید که نباید از روغن زیاد و به مدت طولانی استفاده کنید. هنگامی که بیش از حد از انواع روغن ها استفاده می کنید، در نهایت با موهای چرب بسیار ناخوشایند مواجه شوید. استفاده از روغن باعث تقویت چربی های طبیعی مو و نگهداری رطوبت در هنگام تقویت رشته ها می شود.

 

مراقبت و شستشوی صحیح مو را انجام دهید

 هنگام وجود آلودگی روی موهای خود، حداقل باید سعی کنید مراقبت مناسب برای کنترل بافت موها را بدون ایجاد صدمه به آنها انجام دهید. موها را بیش از یک بار در روز بشویید و اگر مجبورید که روزانه آنها را بشویید، توصیه می شود، به اندازه کافی از نرم کننده ها استفاده کنید، مقدار زیاد آنها ممکن است چربی اضافی به همراه داشته باشد. در کنار این، متخصصان مراقبت از مو توصیه می کنند، هنگام شستن موها از آب با دمای مناسب استفاده کنید. استفاده از آب گرم در ابتدای دوش بیشتر توصیه می شود. در این فرآیند منافذ باز شده و به پوست اجازه می دهند بیشترین مقدار از محصولات پاک کننده را جذب کند. پس از آن موها را با آب سرد بشویید تا منافذ بسته شده و مواد مغذی موجود در محصولات در آنها کاملاَ قرار گیرند. یک توصیه ارزشمند دیگر این است که موهای خود را در حالی که هنوز خیس است، شانه نکنید، زیرا این می تواند آسیب بیشتری به موهای شما وارد می کند و منجر به ریزش قابل توجه موها شود.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت