سرم‌ها یکی از موثرترین و بهترین روش‌های درمان مشکلات پوستی محسوب می‌شوند. به همین دلیل ضروری است که هر کسی با توجه به سن، جنس پوست و نوع مشکلات پوستی که دارد یک سرم برای خود انتخاب کرده و آن را به شکل مداوم استفاده کند. سرم‌ها می‌توانند با توجه به ترکیباتی که در آن‌ها به کار رفته لکه‌ها، چروک‌ها و جوش‌های صورت را به طور کامل از میان برده و به طرز شگفت‌انگیزی به جوانسازی پوست کمک کنند. با این وجود دنیای سرم‌های پوستی بسیار گسترده است و انتخاب از میان چنین دسته وسیعی همواره دشوار به نظر می‌رسد. اگر شما هم در انتخاب سرم‌های مناسب برای پوستتان دچار تردید هستید و نمی‌توانید یک تصمیم قطعی بگیرید، بهتر است ادامه این مقاله را بخوانید و با انجام یک تست آسان و سریع، بدون هیچ هزینه‌ای سرم مناسب برای پوستتان را پیدا کنید.

 سرم مناسب با نوع پوست

چه سرمی برای چه نوع پوستی مناسب است؟

بزرگترین مشکل پوست شما چیست؟

۱.لکه‌های تیره روی صورت

۲.خشکی بیش از حد پوست

۳.منافذ پوستی باز و بزرگ

۴.چروک‌های پوستی

چه نوع پوستی دارید؟

۱.خشک

۲.چرب یا جوش‌دار

۳.بالغ

۴.نرمال

چه انتظاری از سرمی که تهیه می‌کنید دارید؟

۱.یکدست کردن رنگ صورت و از بین بردن لکه‌های تیره یا قرمز

۲.آبرسانی عمیق

۳.پاکسازی صورت

۴.جوانسازی پوست

 

این تست انتظارات شما و مشکلات پوستتان را به خوبی نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. در ادامه سرم‌هایی که کارایی‌های نام برده شده را دارند نام می‌بریم. 

 سرم مناسب با نوع پوست

یک سرم عالی برای پوست‌های کدر و لک‌دار

اگر پوستتان جلوه شفافی ندارد و به مرور زمان دچار کدری شده‌ است و یا نگران ظاهر لکه‌های پوستی تیره هستید، سرم مناسب برای شما سرم‌های حاوی ویتامین C هستند. این دسته از سرم‌ها پوست را روشن و شفاف می‌کنند و لکه‌ها را طی استفاده مداوم از بین می‌برند. اگر پوستتان حساس است بهتر است این نوع سرم‌ها را استفاده نکنید. سرم شب نوروگیلیکول بی‌یلندا، حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین C بوده و پوست را شفاف و شاداب می‌کند.

سرم مناسب پوست چرب و جوش‌دار

یک سرم عالی برای رفع چربی اضافه و از بین بردن جوش‌های صورت، سرمی است که در آن عصاره‌ی درخت چای وجود داشته باشد. عصاره‌ی درخت چای به شدت در رفع جوش و چربی موثر است و یکی از ترکیباتی است که در اکثر محصولات پوستی مناسب پوست چرب دیده می‌شود. سرم چند منظوره‌ی بی‌یلندا که حاوی عصاره درخت چای است انتخاب خوبی برای این دسته از مشکلات پوستی محسوب می‌شود.

خشکی پوست را با این سرم رفع کنید

اگر پوستتان خشک باشد احتمالاً متوجه شده‌اید که تنها استفاده از یک کرم مرطوب کننده به ویژه در فصل زمستان که هوا خشک و سرد است، کافی نیست. داشتن یک سرم آب‌رسان و مرطوب‌کننده قوی در چنین روزهایی ضروری است. بهترین سرم‌های آب‌رسان پوست خشک حاوی هیالورانیک اسید هستند. سرم روز و شب نورو هالورون بی‌یلندا بهترین انتخاب برای پوست خشک است. این سرم را روی پوست تمیز استفاده کنید و پس از آن که جذب پوست شد یک لایه کرم مرطوب کننده را روی پوست ماساژ دهید. 

سرم رفع چروک

شاید از بین بردن چروک‌های پوست امری دشوار باشد و نیاز به درمان‌های پزشکی و مداوم داشته باشد اما اگر در سنینی هستید که چروک‌های پوستتان نمایان شده‌اند، بهتر است فوراً یک سرم ضد چروک انتخاب کنید تا از ایجاد چروک‌های بیشتر و عمیق‌تر جلوگیری کنید. رتینول یکی از بهترین ترکیباتی است که در صورت استفاده درست از آن می‌توانید نتایج خارق‌العاده‌ای بگیرید و چروک‌های صورتتان را کمتر یا از آن پیشگیری کنید. سرم صورت روز و شب نورو رتینول بی‌یلندا بهترین انتخاب برای پوست‌های مستعد چروک است.

تهیه و ترجمه: تیم محتوای تیمچه مارکت