در هوای گرم، مرطوب و بارانی، انتخاب لوازم جانبی مناسب می‌تواند کمی سخت باشد. اما چگونگی و نحوه انتخاب صحیح لوازم جانبی می‌تواند قدم زدن در یک روز بارانی را برای شما لذت‌بخش کند. در زیر نکات اساسی برای انتخاب لوازم جانبی مناسب در هوای بارانی توضیح داده‌شده است.

یک جفت چکمه تهیه کنید

قبل از رفتن به بیرون، یک جفت چکمه بارانی محکم بپوشید. برای خرید یک جفت چکمه بارانی زیبا و محکم سرمایه‌گذاری کنید. چکمه‌های بارانی ارزان‌قیمت به‌راحتی فرسوده می‌شوند و ممکن است شما در پاهای خود احساس رطوبت و ناراحتی کنید. یک جفت چکمه در خانه خود داشته باشید، تا برای بیرون رفتن در هوای بارانی همیشه آماده‌باشید. انواع بوت‌های ساق کوتاه و بلند نیز برای روزهای بارانی مناسب هستند.

روسری یا شال بپوشید

به جای جواهرات دور گردن از روسری یا شال استفاده کنید. به جای استفاده از گردنبند، یک روسری سبک را به دور گردن خود بپیچانید. به‌این‌ترتیب، جواهرات شما به میزان زیادی آب و عرق را جذب نمی‌کنند. رطوبت و عرق می‌تواند منجر به لکه‌دار شدن ناخواسته جواهرات شما شود. به‌خصوص برای گردنبندها استفاده از روسری یا شال نازک بهترین نتیجه را به همراه دارد. اگر بارش باران شدید است، بهتر است جواهرات خود را در خانه نگه‌دارید .

 از چتر استفاده کنید

اگر خیس شدن زیر باران را دوست ندارید با چتر از خود در برابر باران محافظت کنید. اگر در منطقه‌ای بارانی و بادی زندگی می‌کنید، یک چتر حبابی بگیرید، این کار می‌تواند شما را در برابر باد شدید محافظت کند. اگر به دنبال راه‌حل ساده‌تری هستید، یک چتر کوچک و جمع‌وجور در کیف‌دستی خود قرار دهید.

یک کلاه سطلی انتخاب کنید

یک کلاه سطلی انتخاب کنید تا لباس شما زیر باران خیس نشود. این نوع کلاه‌ها باعث می‌شوند،  تا از هرگونه آب و رطوبت در امان بمانید. شما می‌توانید کلاه‌خود را با یک یا یک پیراهن و شلوار جین ساده ست کنید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید یک کلاه سطلی با رنگ خنثی انتخاب کرده و آن را با یک لباس روشن و شلوار جین آبی ست کنید و یک کت نازک و بادگیر را روی آن‌ها بپوشید. این نوع لباس پوشیدن علاوه بر محافظت شما در برابر باران موجب می‌شود، تا خیلی احساس گرما نکنید.

یک کیف ارزان‌قیمت تهیه کنید

وسایل خود را در یک کیف ارزان‌قیمت قرار دهید. هنگام بیرون آمدن در هوای بارانی و مرطوبت، بهترین کیف خود را به همراه نداشته باشید. در عوض، یک کیف ضد آب یا پلاستیکی تهیه کنید، تا مانع  نفوذ آب به کیف و خیس شدن وسایل درون آن شود. اگر واقعاً می‌خواهید لوازم جانبی خوب خود را در زیر باران بیرون بیاورید، آن‌ها را با پلاستیک شفاف به‌خوبی بپوشانید، تا به‌خوبی در برابر رطوبت محافظت شوند.

از کفش‌های کتانی ضد آب استفاده کنید

با کفش‌های کتانی ضد آب بیرون بروید. وقتی بیرون هوا گرم و مرطوب است، فقط به چکمه‌های بارانی اکتفا نکنید. در عوض، از یک جفت کفش ورزشی ضد آب استفاده کنید. به دنبال یک جفت کفش کتانی با رنگ خنثی باشید. این نوع کفش‌ها  تقریباً با هر لباسی ست می‌شوند. قهوه‌ای روشن یا سفید رنگ بسیار خوبی برای کفش‌های کتانی ضد آب هستند.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت