زنان همیشه اندامی زیبا و رو فرم را می پسندند، به همین دلیل همیشه به دنبال انواع رژیم های غذایی، غذاهای گیاهی هستند، تا اضافه وزن خود را کاهش دهند و از شر چربی های مزاحم خلاص شوند. اما گاهی اوقات به دلایلی از جمله چربی های کهنه، زایمان، عدم کاهش وزن، یا افتادگی پوست در اثر کاهش وزن بیش از حد این هدف به آسانی در دسترس نیست. امروزه از روشی جدید به نام پیکر تراشی بهره می گیرند.

پیکر تراشی چیست؟

پس از گذراندن یک دوره رژیم غذایی سخت و طاقت فرسا، مشکل دیگری که گریبان زنان را می گیرد، شل شدن پوست بدن است. برای از بین بردن و آب کردن این پوست های اضافی به یک روش جراحی مانند پیکر تراشی نیاز دارید. کانتورینگ بدن به عنوان روش پیکر تراشی یا جراحی شکل دادن به بدن، شناخته می شود. پیکر تراشی یک عمل جراحی زیبایی است که چربی های سفت و سخت، و سمج را به وسیله یک روش مکش و سفت کردن آن ها هدف قرار می دهد.

فواید پیکر تراشی

داشتن عزت نفس و تصویر زیبا از اندام خود برای یک زن احساسی حیاتی است. اگر فردی نسبت به ظاهر خود احساس ضعیف و غیر قابل قبولی داشته باشد، تمام نگرش و رویکرد او درباره زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. با انجام جراحی پیکر تراشی، سرانجام بدن به حالت اولیه و نرمال خود باز می گردد، از این رو می توانید احساس تولدی دوباره داشته باشید.

موارد مهم قبل از پیکر تراشی

- حداقل تا دو هفته پیش از عمل سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل را متوقف کنید.

- سابقه پزشکی خود را فهرست کنید، و در صورت حساسیت به هرگونه دارو به جراح خود اطلاع دهید.

- قبل و پس از عمل جراحی، مصرف نمک را کاهش دهید.

- دو هفته پیش از عمل از مصرف هر گیاه یا ویتامین پرهیز کنید.

- دو هفته پیش از عمل، ایبوپروفن یا آسپرین مصرف نکنید.

 نحوه انجام پیکر تراشی

 عمل پیکر تراشی در کلینیک دارای مجوز و به صورت سرپایی انجام داده می شود، و نیازی به بی هوشی ندارد. این عمل مقدار زيادي چربی را از بدن خارج می کند. افردی که این عمل را انجام می دهند ادعا دارند کاهش سایز با این عمل برای طولانی مدت ادامه دارد، و سلولیت را هم از بین می برد. جراحی لیپوماتیک چربی ها را به صورت فیزیکی از بین می برد. این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن حذف می شوند. مقصود از این عمل جراحی تغيير سایز و شکل بدن است. ریکاوری بعد از انجام عمل لیپوماتیک هم ۳ تا ۷ روز است.

 

 پیکر تراشی تقریبا برای تمام ناحیه های بدن اعم از پهلو و شکم، بازو، غبغب، باسن و ساق پا، پشت و … قابل استفاده است. افرادی که خيلي چاق هستند، مجاز به انجام این جراحى نیستند. به این دلیل که در این روش جراحى تنها مجاز به برداشتن کم تر از پنج لیتر چربی هستند، و نمی توان تمام چربى ها را خارج کرد و برای برداشتن بیشتر چربى( بالاتر از پنج لیتر) حتماً باید شخص بسترى شود، تا مراقبت های مخصوصى از او صورت گیرد.

 

موارد مهم بعد از عمل پیکر تراشی

- از مصرف غذاهای پر چرب و نمک که باعث تورم می شود، پرهیز کنید.

- یک روز بعد از جراحی حتما در خانه استراحت کنید، و به خودتان فشار نیاورید، پس از آن کم کم پیاده روی کنید تا بهبود یابید.

- چند روز بعد از عمل لباس‌های گشاد بپوشید، و پوشیدن گن بمدت سه ماه را ادامه دهید.

- ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول خارج شدن مایعات از محل عمل شده بیشتر می باشد، و تا ۵ روز طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

- جهت کم تر شدن و جلوگیری از تورم در هنگام شب و روز پاهای خویش را بالاتر از سطح بدن بگذارید.

تهیه و ترجمه: تیم محتوای تیمچه مارکت