یک پالتو و کت خوب باید سه فاکتور اصلی گرم، شیک و جذاب بودن را داشته باشد. هر ساله سبک های مختلفی از انواع پالتو ها و کت های زمستانی زنانه به بازار عرضه می‌شوند، اما مرسوم بودن و مد بودن یک پالتو به معنای مناسب بودن آن برای شما نیست.

پالتو و کت زمستانی

پالتو از آن دسته مواردی است که شما باید به تناسب آن با اندامتان توجه کنید. در واقع هیچ ترفندی برای یک ظاهر خاص طراحی نشده است، بنابراین مطمئن شوید، مدلی را که انتخاب می کنید، مناسب نوع و فرم بدن شما باشد. در واقع باید ‌کتی را انتخاب کنید که منحنی های بدن شما را بپوشاند و شما را خیلی متعادل و شیک تر نشان دهد. در این مقاله به نکاتی اشاره شده که شما را در انتخاب درست پالتو و کت متناسب با اندام تان یاری می کند.

پالتو مناسب افراد با پایین تنه لاغر

 پالتو کمربند دار، برای افرادی که پایین تنه لاغر تری نسبت به بالاتنه خود دارند، توصیه می شود. این افراد می توانند باسن  خود را از این طریق برجسته تر نشان دهند و تعادل بین بالاتنه و پایین تنه خود ایجاد کنند.

پالتو و کت زمستانی

پالتو مناسب افراد لاغر

این افراد باید به دنبال سبک هایی باشند که شانه ها و کمرشان را برجسته تر نشان دهد. در واقع آنها باید با انتخاب لباس مناسب به دنبال ایجاد فرم ساعت شنی برای اندام خود باشند. همچنین باید طول پالتو یا کت را نیز در نظر داشت. اگر شما جزء افراد لاغر کوتاه قد هستید، پس از پوشیدن سبک های کوتاه که درست تا زیر زانو ادامه دارند، خودداری کنید. پالتو های یقه پهن را انتخاب کنید و سعی کنید پالتو شما کمربند دار باشد تا  حجم تنه شما را افزایش دهد.

 پالتو و کت مناسب زمستان

 

پالتو مناسب برای افرادی که شانه های پهن دارند

 این افراد به احتمال زیاد ورزشکار هستند. درهرصورت افرادی که شانه های پهن دارند باید تعادل بالا و پایین تنه را به خوبی با انتخاب پالتو مناسب ایجاد کنند. شما کت بزرگی نمی خواهید که باعث شود شانه هایتان پهن تر به نظر برسد، بنابراین به دنبال کت ها و پالتو هایی با خطوط و برش های طولانی و عریض باشید و از پوشیدن کت های یقه پهن خودداری کنید.

لباس مناسب زمستان

 پالتو مناسب برای افرادی که بالاتنه بزرگ دارند

 این افراد باید کت هایی با برش‌های مستقیم انتخاب کنند، که تا بالای ران شان ادامه داشته باشد. پالتوهایی با این نوع برش باعث لاغر نشان دادن کمر میشوند و توجه را به سمت اطراف کمر، کمتر می‌کنند. همچنین بهتر است این افراد به دنبال سبکهای جلو باز باشند، تا توجه را از منحنی های شکمی دور کنند.

 

پالتو مناسب افراد قد بلند

 زنان قد بلند شانس بیشتری برای انتخاب پالتو مورد علاقه خود دارند. آنها می‌تواند اشکال حجیم‌تری را انتخاب کنند و لازم نیست به خطوط شانه خود بسیار تاکید داشته باشند. این افراد برای برجسته کردن اطراف کمر خود می توانند کت یا پالتو های کمر بند دار را انتخاب کنند.

لباس مناسب زمستان

پالتو مناسب افراد با جثه ظریف

افرادی که جثه و اندام ظریفی دارند، نباید به دنبال پارچه‌های ضخیم یا حجیم باشند. آنها  برای متناسب کردن اندام خود بهتر است از پارچه های طرح دار و رنگی استفاده کنند.

لباس زمستانی

 تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت