شرکت پنتون رنگ های خاکستری و زرد را به عنوان رنگ های شاخص سال 2021 معرفی کرده است.

زرد درخشان

 رنگ زرد یکی از رنگ ‌های اصلی است. رنگ‌های اصلی شامل رنگ‌های قرمز، زرد و آبی می‌ شود. رنگ زرد از نظر طیف رنگی بین رنگ ‌های نارنجی و سبز قرار می‌گیرد. رنگ زرد در میان مردمان غرب رنگ سرخوشی و خوش‌گذرانی و سرگرمی است، و در میان مردمان مشرق، رنگ زرد به‌ واسطه رنگ خورشید یادآور زندگی دوباره، رشد و گرما است، و نمادی برخاستن و زنده شدن از دل خاکسترها است.

رنگ خاکستری خالص

رنگ خاکستری رنگی است، که کلیه طیف رنگ‌های میان رنگ‌های سفید و سیاه را شامل می ‌شود. اگر رنگ‌های سفید و سیاه را رنگ‌ های مطلق و نمادی از افراط‌ و تفریط بدانیم، رنگ خاکستری چیزی میان این دو است و رنگی خنثی است. در ادبیات، فیلم و تئاتر، از این رنگ برای معرفی شخصیت‌ های مرموز و شخصیت‌ هایی که هم ویژگی ‌های خیر و هم ویژگی ‌های شر دارند، نیز استفاده می ‌شود.

 چگونه زرد و خاکستری را ست کنیم؟

ترکیب دو رنگ مستقل بیانگر این است که چطور عناصر متفاوت و حتی متضاد می توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند. و قدرت، استقامت و امید را نوید دهند، عمل گرا و مثل صخره سخت و محکم، در عین حال گرم و خوش بین هستند.

امسال بهار نوبت پوشیدن لباس ‌هایی به رنگ زرد روشن است. رنگ مد سال ۲۰۲۱ رنگی پر از انرژی و سراسر نور که همه چشم‌ ها را به خود خیره می‌کند. این رنگ برای روزهای سخت بعد از قرنطینه ‌های طولانی کرونا، انتخابی ایده‌ آل محسوب می‌ شود. شما می ‌توانید برای استفاده از این رنگ در لباس، یک کت یا بلوز زرد روشن به تن کنید، یا با استفاده از یک کیف و کفش زرد و لباس‌ هایی به هر رنگی که دوست دارید، استایلی متفاوت برای خودتان رقم بزنید. استفاده از لباس‌هایی با ترکیب زرد روشن و خاکستری را به هیچ عنوان از یاد نبرید و از این دو رنگ جذاب و مد روز در کنار هم برای لباس‌ هایتان استفاده کنید.

 ترکیب خاکستری و زرد برای دکوراسیون خانه

امسال رنگ دکوراسیون ۱۴۰۰ با به کار بردن رنگ زرد و خاکستری در کنار هم بسیار جذاب و زیبا خواهد بود. برای استفاده از رنگ مد سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون خانه بهتر است، از اکسسوری‌ های زرد در کنار ترکیبی از خاکستری و سفید استفاده کنید. به کار بردن رنگ زرد به مقدار زیاد در دکوراسیون و یا رنگ کردن همه دیوارها به این می ‌تواند خیلی زود خسته کننده شود. از طرفی این رنگ زمانی که به اندازه به کار برود، موجب ایجاد حس آرامش و امنیت در افراد می ‌شود، اما زیاده‌روی در آن می ‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و روی حس و حالتان تاثیر منفی بگذارد. قرار دادن چند وسیله زرد رنگ در دکوراسیون منزل‌تان برای به روز کردن ظاهر خانه کافی است. می‌تواند از گلدان زرد رنگ، کوسن، فرش، پرده، مبلمان یا آباژور زرد استفاده کنید و جلوه‌ای خاص و دوست داشتنی به فضای خانه خود ببخشید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت