به‌جای مصرف کرم‌های شیمیایی، از روغن‌های خالص استفاده کنید و پوست خود را مرطوب کنید. اگر در راهروهای مراقبت از پوست در فروشگاه مواد غذایی محلی خود گشت بزنید، تبلیغ‌هایی برای کرم‌ها در بازار می‌بینید که گویی راز طراوت و جاودانگی پوست شما در استفاده از آن‌ها است.پ

روغن‌های خالص برای مرطوب کردن پوست

آن‌ها ادعا می‌کنند که چین و چروک­ها را کاهش می‌دهند و جوانی را بازیابی می‌کنند و شاید هم‌ چنین کارایی داشته باشند. با این حال، برای کسانی که ترجیح می‌دهند از خالص‌ترین محصولات صورت استفاده کنند و نمی‌خواهند مواد اضافی غیرضروری و شیمیایی به پوست خود بزنند، ممکن است بخواهند در استفاده از کرم تجدید نظر کرده و به‌جای آن روغن‌ها را امتحان کنند.

کرم صورت چیست؟

پایه یک کرم از 3 ماده تشکیل شده است: روغن، آب و یک امولسیون کننده که قسمت‌های روغن و آب را به صورت یک کرم یکنواخت در کنار هم نگه می‌دارد. بدون امولسیون کننده‌ها، روغن و آب به عنوان دو ماده جداگانه در کنار هم قرار می‌گیرند و با یکدیگر ترکیب نمی‌شوند.

با این حال، وقتی به مواد تشکیل‌دهنده هر کرم صورت نگاه می‌کنید، متوجه ترکیبات زیادی در آن می‌شوید! برخی از موارد موجود در کرم‌ها، مواد و عناصر مغذی فوق الذکر است که به آبرسانی و سفت شدن پوست کمک می‌کند.

روغن صورت بی یلندا

روغن و آب به خوبی با هم ترکیب نمی‌شوند و هنگامی که کنار هم قرار می‌گیرند، محیطی برای خشکی و کپک زدن ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از این امر، کرم‌های پوست باید مواد نگهدارنده داشته باشند.

مشکل این است که برخی از این مواد نگهدارنده و تثبیت‌کننده مواد مضری هستند و به طور قطع شما تمایلی به مالیدن آن‌ها روی پوست خود یا جذب آن‌ها توسط بدنتان را ندارید. با استفاده از یک روغن صورت، می‌توانید از مواد نگهدارنده صرف نظر کنید و مستقیماً بدن خود را آب‌رسانی کنید. یک یا دو آنتی اکسیدان تنها چیزی است که برای حفظ چربی صورت لازم است و شما می‌توانید از طریق روغن و یا موادی که به روغن اضافه می‌کنید از مزایای زیادی بهره بگیرید.

 

هدف استفاده از کرم صورت چیست؟

استفاده از کرم صورت برای آب‌رسانی به پوست و تأمین موادی است که به حفظ آن آب‌رسانی کمک می‌کند. این کرم‌ها همچنین ممکن است مواد مغذی و سایر مواد برای کمک به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، افزایش استحکام و غیره را فراهم کنند.

مشکل دیگر کرم‌های صورت، سنگین بودن آن‌ها روی پوست است. اگرچه برخی افراد مصرف کرم‌های سنگین روی صورت خود را می‌پسندند و می خواهند کرم مدت زمان بیش‌تری روی پوست آن‌ها بماند، اما بسیاری از افراد دیگر پوست لطیفی دارند و باید از کرم‌های سبک استفاده کنند. روغن‌های صورت بدون ایجاد ضخامت اضافه شده از امولسیون کننده‌ها و واکس‌های کرم صورت، به‌سادگی جذب پوست می‌شوند.

 

فواید استفاده از روغن به‌جای کرم چیست؟

 روغن با تأمین مواد مغذی و اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه می‌کند. روغن‌ها همچنین پوست را "چرب" می‌کنند و به این وسیله پوست می‌تواند خود را تمیز کند. اگر پوست چربی مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند به‌درستی کار کند و منجر به ایجاد جوش و حساسیت می‌شود.

روغن‌ها به پوست شما کمک می‌کنند تا به چربی مناسب برسد و بدون داشتن مواد اضافی و نگهدارنده اضافی، مرطوب بماند.

 روغن صورت بی یلندا

نحوه استفاده از روغن‌ها بر روی پوست چگونه است؟

چند قطره از روغن را در کف دست خود قرار دهید، سپس چند قطره آب به آن اضافه کنید، آن را مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید.

 

چگونه این روغن‌ها را تهیه کنیم؟

شما می‌توانید روغن‌های صورت از پیش‌ساخته شده را خریداری کنید، یا خودتان آن‌ها را بسازید. گاهی اوقات استفاده از روغن‌های خالص مانند زیتون، جوجوبا یا روغن دانه گل رز می‌تواند تمام نیاز شما را برطرف کند. همچنین می‌توانید از روغن‌های دم‌کرده گیاهان مانند روغن خار مریم یا روغن گل همیشه بهار استفاده کنید.

روغن‌هایی مانند اسطوخودوس، بابونه و کندر دارای خواص درمانی هستند و معمولاً در صنایع آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

حرف آخر

همیشه از روغن‌های با کیفیت بالا به خصوص در صورت استفاده کنید، زیرا روغن‌های تقلبی ممکن است حاوی رایحه‌های مصنوعی باشند که می‌توانند واکنش‌های حساسیت‌زا ایجاد کنند.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت