در حقیقت امروزه اصلاح بدن با دهه 50 تفاوت چندانی ندارد. اگرچه ممکن است خرید تیغ یکبار مصرف یا تیغ پلاستیکی با سرهای قابل تعویض راحت تر به نظر می رسد، اما دلایل زیادی وجود دارند، که نباید این کار را انجام دهید. این تیغ ​​ها نه تنها بهترین روش اصلاح را انجام نمی دهند، بلکه برای ایمنی و حفظ محیط زیست نیز خطرناک هستند. آنها می توانند به کره زمین، محیط زیست و حیات وحش آسیب جدی وارد کنند. اگر می خواهید خودتراش مقرون به صرفه تری داشته باشید، برای صرفه جویی در هزینه های زیاد و کمک به حفظ کره زمین، باید به موارد زیر توجه زیادی داشته باشید.

 از تیغ یکبار مصرف استفاده نکنید

از تیغ یکبار مصرف استفاده نکنید. ممکن است در کوتاه مدت بسته ای ارزان تر بخرید، اما در واقع این برای محیط زیست فایده ای ندارد. حتی خرید سرهای قابل تعویض و اتصال آنها به دسته تیغ نیز برای محیط زیست مضر است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، خرید کیت تیغ است. آنها برای محیط زیست بهتر هستند و باعث اصلاح بهتر و صرفه جویی در هزینه ها می شوند.

از صابون خوب استفاده کنید

پس از تهیه کیت تیغ، اطمینان حاصل کنید که از ژل اصلاح  استفاده نمی کنید. ژل اصلاح به دلیل بسته بندی که دارد، برای محیط زیست عالی نیست. با استفاده از یک صابون مخصوص اصلاح یا یک صابون ضد باکتری می توانید اصلاح بهتر و نرم تری داشته باشد و کمتر دچار تحریک پوستی و خارش می شوید.

 بیش از 3 بار از یک تیغ یا ژیلت استفاده نکنید

اطمینان حاصل کنید که بیش از سه بار از تیغه ریش تراش خود استفاده نکنید. تیغ دارای دو طرف است. یک بسته 100 تایی از آن می تواند برای یک سال شما کافی باشد. نکته مهم این است که بیش از حد از یک تیغه استفاده نکنید، زیرا این ممکن‌ است باعث تحریک و خونریزی شود.

 

 وقت خود را صرف نرم کردن موها کنید

اطمینان حاصل کنید که وقت اصلاح دارید. فقط صابون نزنید و بلافاصله اصلاح کنید. وقت خود را برای نرم کردن موها و اطمینان از پوشش کامل اختصاص دهید. این تفاوت زیادی در نتایج و استفاده آسان از تیغ خواهد داشت. همچنین از تحریک و خونریزی پوست جلوگیری خواهد کرد.

 برای جلوگیری از تحریک پوست چه کاری باید کرد؟

تحریک می تواند مربوط به نوع تیغ باشد، برای کاهش این تحریکات، در جهت رشد مو تیغ را حرکت دهید. تا اصلاح با سرعت و تحریک کمتری انجام شود. این کار با تیغ های یکبار مصرف امکان پذیر نیست، زیرا آنها به اندازه کافی تیز نیستند. با استفاده از تیغ تیز در نهایت شما با یک اصلاح صاف روبرو خواهید شد و از بروز جوش های ناخوشایند یا خارش در امان خواهید ماند. اگر پوست حساسی دارید، استفاده از صابون ضد حساسیت و کرم مرطوب کننده خوب بعد از اصلاح می تواند به شما کمک کند تا تحریکات و برجستگی ها را از بین ببرید.

 تهیه و ترجمه: تیم محتوای تیمچه مارکت