بافت مو 

داشتن بافت مو عالی همیشه یک رویا نیست. افرادی که عاشق لباس پوشیدن و آرایش خود هستند، دوست دارند، رشته های صاف ابریشمی و موهای براق داشته باشند، اما داشتن موهای زیبا که هر روز بتوان با انگشتان از نوازش آنها لذت برد، آسان نیست. عوامل مختلفی مانند محصولات مراقبت از مو، شرایط آب و هوایی، مراقبت های روزمره، عوامل محیطی و آلودگی بر روی بافت مو تأثیر می گذارند. اگر موهای شما از نوع روغنی و چرب باشند، نگهداری از آنها دشوار تر نیز خواهد بود. اگر موهای شما از این نوع هستند، با انجام کارهای زیر می توانید درخشش طبیعی موها را بدون آسیب رساندن دوباره به آنها بازگردانید. در زیر چندین روش برای دستیابی به این هدف با مراقبت مناسب ذکر شده است.

پاک سازی‌ مناسب را انجام دهید

 نحوه دوش گرفتن و شستن موها، مهمترین عواملی هستند که روی بافت مو تأثیر می گذارد. بنابراین، استفاده از شامپوی تمیز کننده مناسب را برای شستشوی کامل و پاکسازی عمیق موهای خود در نظر بگیرید. پاکسازی عمیق با از بین بردن سلول های مرده پوست و باقی مانده محصول بدون از بین بردن چربی های طبیعی مو انجام می شود. این به شما امکان می دهد بدون نگرانی از هرگونه آسیب دیدگی موهای تمیز داشته باشید، زیرا فقط خاک و آلودگی را از بین می برد. این نوع پاکسازی کاملاً ایمن است، زیرا شما مواد شیمیایی سختی به موهای خود اضافه نمی کنید، بلکه فقط آنها را از بین می برید.

موهای خود را نرم کنید

پس از تمیز کردن موهایتان، عاقلانه است که آنها را  با یک مارک نرم کننده خوب و قابل اطمینان نرم کنید تا موهای شما مرطوب، براق و صاف شوند. پس از شستشو با شامپو، استفاده از نرم کننده به بازگرداندن رطوبت  مو کمک می کند. این امر موهای شما را برای حالت دهی بهتر آماده کرده، رشته های صاف ابریشمی را بهتر امکان پذیر می کند و شما دیگر نگران وز شدن موهایتان نخواهید بود. می توانید به دنبال یک نرم کننده روزانه، بعد از شستن مو ها باشید. گزینه دیگر استفاده از نرم کننده و حالت دهنده بدون شستشو است. شما به راحتی  بدون شستن می توانید آن را به موهای خود بمالید.

از شانه کردن موهای خیس خودداری کنید

یک توصیه ارزشمند دیگر این است که موهای خود را در حالی که هنوز خیس است، شانه نکنید، زیرا این می تواند آسیب بیشتری به موهای شما وارد می کند و ممکن است به ریزش قابل توجه موها منجر شود. همچنین موهای خیس به دلیل رطوبتی که دارند، موقع شانه کردن ممکن است بیشتر کشیده شده و حالت وز پیدا نمایند، بنابراین برای داشتن موهای صاف و نرم بهتر است زمانی که موها خشک است آنها را برس یا شانه بکشید.

 مراقبت از مو

از شانه های چوبی استفاده کنید

برای داشتن موهای زیبا و صاف بهتر است از شانه های چوبی به جای شانه های پلاستیکی و یا فلزی استفاده کنید. این نوع از شانه ها به دلیل اصطکاک کمی که ایجاد می‌کنند، کمتر به بافت مو آسیب وارد می نمایند و شکل و حالت طبیعی مو را بهتر حفظ می کنند.

 تهیه و ترجمه: تیم محتوای تیمچه مارکت