تاثیر لباس بر نگرش و روحیات افراد

چه بخواهیم وچه نخواهیم، لباس های ما قسمت مهمی از زندگی ما هستند. ما هر روز تلاش می کنیم تا لباس خود را متناسب با مناسبت ها سازگار کنیم. اکثر ما  لباس راحتی، لباس فانتزی، تمرینی و لباس رسمی داریم و در مهمانی شام و رسمی  مانند مهمانی های دوستانه  لباس نخواهیم پوشید. با این حال، آیا می دانید لباسی که میپوشید می تواند بر احساس شما تاثیر بگذارد و روحیه و نگرش شما را تغییر دهد؟ مطالعات نشان داده، هر لباسی که بپوشیم بر وضعیت روحی و انتخاب رفتار ما تاثیر می گذارند.

 با کت و شلوار احساس قدرت کنید

با دیدن شخصی که کت و شلوار پوشیده، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند چیست؟ احتمالاً فکر می کنید که او نوعی کار تجاری یا اداری انجام می دهد. کت های سفارشی و لباس های رسمی اداری احساس اعتماد به نفس و قدرت بیشتری در فرد ایجاد می کنند و او را برای انجام کار در شرایط روحی مناسب قرار می دهند. با پوشیدن این نوع لباس ها می توانید مغز خود را برای افزایش هورمون های مورد نیاز نمایش سلطه تحریک کنید.

 

لباس های گاه به گاه شما را دوستانه تر نشان میدهند

یک لباس عالی مانند کت و شلوار به شما کمک می کند تا در دفتر و محیط کار خود شیک به نظر برسید، اما به شما کمک نمی کند تا  دوستان جدید پیدا کنید. مطالعات نشان داده است که لباس رسمی باعث می شود شما کمتر باز و سرحال باشید، بنابراین اگر می خواهید معاشرت کنید این نوع لباس ها را نپوشید. از طرف دیگر، این نوع لباس ها باعث افزایش خلاقیت شما شده و به شما کمک می کنند، تا راحت تر دوست پیدا کنید.

رنگ های شاد روحیه شما را تقویت می کنند

وقتی از خواب بیدار می شوید، با پوشیدن لباس های رنگ شاد و روشن حالت روحی خود را تغییر دهید. این رنگ ها می توانند اخم شما را وارونه جلوه دهند. بنابراین، دفعه بعد که حالتان بد شد، یک چیز براق مانند جواهرات یا یک ژاکت با رنگ روشن بپوشید، تا احساس بهتری داشته باشید.

 لباس های بدنسازی انگیزه شما را برای تمرین افزایش می دهند

آیا احساس تنبلی می کنید و انگیزه ای برای بلند شدن از روی کاناپه و ورزش ندارید؟ اگر می خواهید فعالیت بیشتری داشته باشید، لباس ورزشی بپوشید و به باشگاه بروید. روانشناسی این مسئله کاملاً ساده است، وقتی لباس ورزشی می پوشید، مدام به شما یادآوری می شود که باید گزینه های سالم تری انتخاب کنید. بنابراین، اگر می خواهید چند کیلو  وزن کم کنید، تغییر در نوع لباس اولین قدم برای رسیدن به این هدف است.

لباس فرم به شما کمک می کند تا روی وظایف خود بیشتر تمرکز کنید

لباس فرم همیشه با نقش خاصی همراه است و پوشیدن آن باعث می شود تا مردم توجه بیشتری به شغل شما داشته باشند و در نتیجه شما اشتباهات کمتری خواهید داشت. لباس فرم فقط بزرگسالان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. طبق مطالعات انجام شده، دانش آموزانی که لباس فرم می پوشند، عملکرد بهتری دارند.


تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت