زیبایی از درون سرچشمه می گیرد، اما اینکه بخواهید از بیرون نیز زیبا به نظر برسید، باید در مورد انتخاب  لوازم جانبی مد، برای برجسته سازی بهترین ویژگی های و نشان دادن شخصیت منحصر به فرد خود آگاهی داشته باشید. از این نظر ، انتخاب عینک می تواند تا حد زیادی بر تصویر ظاهری شما تاثیر بگذارد. سبک عینک نه تنها می تواند به فردیت شما بیفزاید بلکه قاب مورد نظر شما می تواند صورت شما را متقارن کرده و زیبایی شما را بیش از پیش برجسته نماید. بنابراین، بسیار مهم است که زمانی را برای انتخاب دقیق عینک خود اختصاص دهید.

 یک فریم مناسب برای فرم صورت خود انتخاب کنید

بدیهی است که می خواهید عینک به خوبی روی صورت شما بنشیند. بنابراین ، شما باید فرم صورت خود را در نظر بگیرید. هنگامی که در جستجوی عینک جدید هستید، در صورتی که صورت شما  گرد باشد، قطعاً باید به دنبال عینک های زاویه دار  با قاب های مربع یا مستطیلی باشید. به طور کلی، به هیچ وجه فریم های کاملاً کوچک یا بیش از حد  گرد را انتخاب نکنید. از طرف دیگر، اگر چهره ای مربع شکل دارید، کاملاً مخالف رو‌ش قبلی باید عمل کنید. این بدان معناست که باید به دنبال عینک های بیضی یا گرد باشید و از خرید عینک های زاویه دار خودداری کنید.  چهره های الماسی و قلبی شکل فقط در ناحیه پیشانی متفاوت هستند. از این نظر ، هر دو شکل  عینک بیضی و چشم گربه ای بسیار  برای آنها شگفت انگیز به نظر می رسند. حتی می توانید قاب های زاویه دار بیشتری را امتحان کنید. با این حال، کسانی که صورت قلبی دارند، بهتر است به دنبال قاب هایی باشند که قسمت پایین شان کشیده تر است.

 

رنگ قاب  مهم است، بیشتر به آن توجه کنید

درست مانند فریم شما از نظر شکل صورت، باید رنگ مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید. از این گذشته، اگر مجبور به استفاده از عینک طبی هستید، این لوازم جانبی روزمره و همیشگی شما خواهد بود. اگر می خواهید مطمئن شوید که عینک شما خیره کننده به نظر می رسد، ابتدا در مورد رنگ و تن پوست خود مطمئن شوید. در صورت داشتن پوست گرم، باید به دنبال سایه رنگ زرد ، برنز یا طلایی باشید. ذکر این نکته مهم است که رنگ سیاه و سفید یا پاستلی در این مورد گزینه مناسبی نیستند. درعوض جستجوی خود را بر روی رنگ های قهوه ای، طلایی، بژ و سبز زیتونی و  قرار دهید. از طرف دیگر، اگر رنگ پوست شما خنک است، می توانید از قاب هایی بت سایه رنگ های نقره ای، سیاه، صورتی، آبی، خاکستری و بنفش استفاده کنید.

 

سبک زندگی شما چه حکمی دارد؟

یکی از مهمترین جنبه های انتخاب عینک نحوه تناسب آن با سبک زندگی شماست. ممکن است عینکی پیدا کنید که زیبایی طبیعی شما را کاملا برجسته کند، اما احساس می کنید کاملاً با لباس و سبک کلی شما مطابقت ندارد.  به عنوان مثال، اگر دوست دارید راحت لباس بپوشید، باید به دنبال عینکی با استایل شاد و خلاقانه تر  باشید. از طرفی، اگر دوست دارید، احساس فریبندگی و شیک پوشی داشته باشید، عینک های پر زرق و برق  می توانند سرمایه گذاری خوبی باشند. به یاد داشته باشید، همیشه هنگام انتخاب عینک سلیقه و علاقه خود را نیز در نظر بگیرید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت