از بدن خود بیشتر لذت ببرید

توجه و مراقبت از بدن برای افزایش شادی و بهبود عزت نفس فوق العاده مهم است. اما در فرهنگ وسواس رسانه ای امروز که رژیم های غذایی شدید و روزه داری حاکم است و تصاویر غیر واقعی بدن بسیار به چشم میخورد، دوست داشتن و رسیدگی به بدن بسیار دشوار به نظر می رسد. مطالعات گزارش می دهند که  اکثر افراد از بدن خود ناراضی هستند، تقریباً 80٪ مردم به ویژه زنان وقتی به آینه نگاه می کنند، از ظاهر خود ناراضی هستند. اگر شما هم در به آغوش کشیدن بدن خود مشکلی دارید، نکات زیر میتوانند شما را راهنمایی کنند، تا از بدن خود بیشتر لذت ببرید.

غذاهای سالم بخورید

به جای نگرانی در مورد رژیم های لاغری و کاهش وزن برای پرورش عادت های سالم که بدن شما را خوب می کند، وقت بگذارید. در طول روز مقدار زیادی سبزیجات و میوه بخورید و به طور مداوم آب بنوشید. مصرف شکر تصفیه شده و چربی های اشباع شده را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید که لازم نیست این غذاها را به طور کامل قطع کنید. فقط مقدار آنها را کمتر کنید. شما همچنین می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. با گذشت زمان، خلق و خو و متابولیسم شما بهبود می یابد و حتی ممکن است  به موفقیت در کاهش وزن دست پیدا کنید.

سپاسگزاری را تمرین کنید

یک ژورنال سپاسگزاری راه اندازی کنید و هر روز حداقل سه مورد را یادآوری کنید. از توانایی تنفس، حرکت و تجربه لذت بردن سپاسگزار باشید. آنچه بدنتان به شما داده است به خود یادآوری کنید. شاید پاهای قوی دارید که میتوانید از آنها برای پیاده روی استفاده کنید، دستانی دارید که هر روز می توانید با آنها کودکان خود را نوازش کنید.  یادآوری چنین نکاتی شما را قدردان نعمت سلامتی و بدنتان خواهد کرد.

شبکه های اجتماعی خود را کنار بگذارید

سم زدایی از شبکه های اجتماعی را انجام دهید و هر حسابی که باعث می شود احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید، را دنبال نکنید. به جای دنبال کردن حساب هایی که انواع بدن غیر واقعی را به تصویر میکشند، حساب ها و کاربرهایی را دنبال کنید، که اندام واقعی خود را نشان می دهند و با انگیزه به دنبال دستیابی به اهداف خود هستند. این مسلماَ در به وجود آمدن احساس عزت نفس سالم و ارزشمند به شما کمک می کند.

تمرین ورزشی مناسب را  پیدا کنید

یک تمرین ورزشی پیدا کنید که به جای ترس، باعث ایجاد انگیزه در درون شما شود. یافتن تمریناتی که واقعاً از آنها لذت می برید، ممکن است شما را ترغیب کنند که تمرینات را با علاقه بیشتری دنبال کنید. شما چیزی میخواهید که هم در بدن و هم در ذهن شما احساس خوبی ایجاد نماید. لازم نیست که یک فرم شدید ورزشی را دنبال کنید. شما می توانید به جلسات آرام یوگا، پیاده روی یا فقط قدم زدن در پارک فکر کنید. حتی می توانید مربی آنلاین خود را استخدام کرده و برنامه های آن را متناسب با سبک زندگی سالم خود دنبال کنید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت