قبل از بحث در مورد انتخاب سبک، شما باید تعریف درستی از سبک داشته باشید. سبک همان شناخت خود و همچنین دانستن چیزی است که می‌خواهید به تصویر بکشید. اگر از این موضوع اطمینان داشته باشید، نظرات دیگران واقعاً اهمیتی ندارد. اما چگونگی ایجاد این اعتمادبه‌نفس در خود و انتخاب سبک موردنظرتان بسیار مهم است. برای دستیابی به این هدف نکات زیر به شما کمک خواهند کرد.

از بدن خود درک کافی داشته باشید

آگاهی و دانستن نوع بدن یک دانش و قدرت است. بنابراین اولین چیزی که باید بفهمید این است که فرم بدن شما چگونه است و چه چیزی برای شما مناسب است. اگر درک خوبی از شکل اندام و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید، می‌توانید لباس‌های مناسبی را برای برجسته‌سازی یا پوشاندن آن‌ها انتخاب کنید. فرم بدن ممکن است به یکی از اشکال زیر باشد:

  • گلابی
  • سیب
  • مستطیل
  • ساعت شنی
  • مثلث وارونه

ابتدا نوع بدن خود را شناسایی کرده و سپس سبک‌های مناسب با  نوع بدن خود را دنبال کنید. هنگامی‌که این موضوع را کشف کردید، می‌توانید به فکر استایل دلخواهی که می‌خواهید  باشید و یک لباس مناسب را انتخاب نمایید. برای آشنایی بیشتر با فرم‌های بدن و لباس مناسب آن مقاله حواستان باشد که با توجه به شکل بدن لباس بخرید! را بخوانید.

شخصیت خود را درک کنید

چند کلمه بنویسید که شخصیت شما را توصیف کنند. آیا احساس می‌کنید سبک شما شخصیت شما را نشان می‌دهد؟ به سبک‌های مختلف نگاهی بیندازید. کدام‌یک بیشتر موردتوجه شما قرار می‌گیرند؟

در مورد رنگ‌ها بیشتر بدانید

رنگ‌ها همچنین می‌توانند تأثیر بسزایی در سبک و احساس شما داشته باشند. درک کنید که رنگ‌ها چگونه احساسات شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اگر در سبک فعلی خود از رنگ زیادی استفاده نمی‌کنید، با افزودن بخش‌هایی از لوازم جانبی رنگی، شروع به آزمایش کنید و ببینید که این چه تأثیری در احساسات شما خواهد داشت. برای آن که بدانید کدام رنگ‌ها به پوستتان بیشتر می‌آیند مقاله چگونه رنگ لباس متناسب با پوست خود را انتخاب کنیم؟ را بخوانید.

یک دفترچه یادداشت برای ثبت سبک‌هایی که از آن‌ها الهام می‌گیرید، داشته باشید

پس از مدتی، الگویی را مشاهده می‌کنید که شامل انواع سبک‌هایی است که دوست دارید. آن‌ها را یادداشت کنید و قبل از رفتن به آخرین روند مداین سبک‌ها را به خود یادآوری کنید.

نسبت به کمد لباس فعلی خود حساس باشید

با خودتان صادق باشید. کدام لباس‌های داخل کمدتان را واقعاً دوست دارید. چه مدت از لباس‌ها را مدت‌هاست که نمی‌پوشید. خرید چه لباس‌هایی اشتباه بوده است. کدام لباس باعث خوشحالی شما می‌شود؟ همه این موارد را یادداشت کنید. سپس مواردی را که می‌دانید واقعاً به درد شما نمی‌خورند، اهدا یا تعویض کنید. ممکن است قطعات داخل کمدتان عالی باشند، اما اگر با شما یا نوع بدن شما تناسب نداشته باشند، شیک به نظر نمی‌رسند.

اطمینان حاصل کنید که هر کالایی که می‌خرید مناسب شما باشد

شما یک انتخاب عالی لباس را با قیمت پایین مشاهده می‌کنید. اما ممکن است خرید متناسب با اندام، شخصیت و سبک موردعلاقه شما نباشد. شما آن را امتحان می‌کنید، ممکن است آن لباس کمی کوتاه یا خیلی تنگ باشد، اما به‌هرحال آن را خریداری می‌کنید، زیرا این قطعه بسیار دوست‌داشتنی و ارزان است. این‌ یک اشتباه بزرگ است. هر لباسی که مناسب شما نباشد هرگز زیبا به نظر نخواهند رسید.

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت