شب زمان آرامش افراد است و بعد از یک روز کاری پرمشغله یا گذراندن فعالیت‌های روزمره، داشتن خوابی آرام دور از انتظار نیست. ولی بی‌خوابی و چرخیدن در رختخواب برای به خواب رفتن غیرمعمولی است و باید راه‌حلی برای آن پیدا کرد. چشمان خود را بسته و از 100 به عقب بشمارید. این روش خوبی برای به خواب رفتن است. مطالعات نشان داده است که از هر 3 نفر، حداقل 1 نفر دارای بی‌خوابی خفیف است.

 

 

سال‌هاست که دانشمندان در مورد چگونگی درمان کم‌خوابی که هر شب میلیون‌ها نفر با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند اختلاف‌نظر دارند. هنوز هم در پیشنهاد یک ‌راه‌حل پذیرفته‌شده اختلاف زیادی وجود دارد. بااین‌وجود راه‌هایی برای رفع آن وجود دارد.

در اینجا پنج راه را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید چرخه خواب خود را به حالت عادی برگردانید:

1. سطح استرس را کاهش دهید

 به‌احتمال‌زیاد، یکی از مواردی که شما را در شب بیدار نگه می‌دارد، کشمکش ذهنی شما درباره تمام کارهایی است که باید روز بعد انجام دهید یا بحثی که در همان روز برایتان اتفاق افتاده است. استرس دلیل اصلی شب‌های بی‌قرار در دنیاست.

توصیه‌ها برای کاهش استرس:

  • با عصبانیت به رختخواب نروید
  • پرهیز از مصرف بیش‌ازحد کافئین و نوشیدنی‌های انرژی‌زا در طول روز

 

2. آرامش و باز هم آرامش

از بین بردن سروصدا: ادامه راه‌حل داشتن خوابی آرام و عمیق، این است که هر شب با امیدواری و به دور از سروصداهای قبل از خواب مانند تلویزیون به رختخواب بروید. چون باعث می‌شود ذهن شما زمان خواب کار کند و چرخه خواب شما را قطع کند. بدون سروصدا به رختخواب رفتن راهی است که برای داشتن خوابی خوب باید دنبال کنید!

 

 

3. سبک بخور، زود بخور

بهتر است 3-4 ساعت قبل از خوابیدن در شب غذا بخورید. خوابیدن با شکم پر باعث می‌شود بدن شما تمام شب را برای هضم غذا کار کند. بدن شما بعد از خوردن یک وعده غذایی سبک و زودهنگام روحیه و خواب دل‌چسبی را به شما هدیه خواهد کرد.

4. برنامه‌ریزی صبح

یک برنامه عادی را در پیش بگیرید. ساعت 6 صبح بیدار شوید و قبل از شروع هر کاری ورزش کنید. روز خود را زودتر شروع کنید نه اینکه از تخت خارج شوید و وارد محل کار شوید. این روال به شما کمک می‌کند ذهن خود را برای ساعت‌ها بعد و برای خواب آماده کنید.

5. برنامه‌ریزی زندگی را تغییر دهید

اگر خواب خوبی ندارید، باید برای هدف خود تلاش کنید. عادت‌های خود را تغییر دهید. پیشرفت‌ها یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد، این باید همان چیزی باشد که شما در مورد آن کوشا هستید. شما باید سخت کار کنید تا تغییرات را ببینید و به آرامش دلخواهتان با داشتن خواب کافی، برسید.

 

 

یک خواب خوب به شما کمک می‌کند تا یک روز کاری مفید و لذت‌بخش را پشت سر بگذارید. استراحت خوب در هسته اصلی یک سبک زندگی بهبود یافته است؛ بنابراین امیدواریم این نکات به کسانی که در یافتن شب آرام با خوابی آرام هستند، کمک کند.

 

تهیه و ترجمه: تیم تولید محتوای تیمچه مارکت